У День знань наші журналісти завітали в ЗОШ №3. Саме цю школу на останніх оперативних нарадах чиновники згадували найчастіше: за результатами комісії з перевірки навчальних закладів до нового навчального року, ЗОШ №3 не встигає  повною мірою підготуватися до 1 вересня.

Двійнята Таня і Настя 1 вересня в школу йти не хотіли. Кажуть, набридло сидіти на уроках – нудно. Єдиним стимулом для дівчаток було бажання познайомитися з новими вчителями: « У 1, 2, 3 та 4 класах у нас була одна вчителька, а в 5-А класі вже буде на кожен урок нова, – розповідають  сестри. – І предметів буде багато. І книжок».

Перш ніж іти у нову класну кімнату до нового класного керівника, сестри привітали першу вчительку Ганну Іванівну

5-А клас

Таня і Настя

Саме книжки, які стосом лежали в класній кімнаті на кожній парті, дівчаток у першу чергу і зацікавили. Мама Валентина господарським оком оглядала класну кімнату, де навчатимуться  її доньки разом із іншими 30 п’ятикласниками: « До 1 вересня  ми з батьками переклеїли тут шпалери, замінили покриття на деяких партах, а штори забрали з колишнього нашого четвертого класу».

Оксана Володимирівна – новий класний керівник сестер

Про те, як оновилася школа в новому навчальному році, Валентина не знає: звернула увагу лише на нові пластикові вікна. І про те, що вже немає «старого» директора Владислава Рудника, який керував навчальним закладом із 2006 року, жінка також не знала. Про цю новину всі присутні дізналися лише під час святкової лінійки, коли ведуча запросила до слова Людмилу Повстяну, яка з 1 вересня виконує обов’язки директора школи. Остання 20 років працює в школі вчителем англійської мови, 12 із яких – заступником директора.

В.о. директора – Людмила Повстяна

Як розповів журналістам депутат Броварської міської ради Леонід Черепейнік,  Владислав Рудник подав заяву на звільнення ще пару місяців тому, однак в управлінні освіти підписали її практично перед Днем знань. За словами депутата, причиною свого звільнення директор назвав втому від постійного «пресування» частини батьків. При цьому екс-директор залишився працювати в школі вчителем історії. У свою чергу Людмила Повстяна переконує, що  конфлікти між частиною батьків та  частиною вчителів не стали причиною звільнення Владислава Рудника.

Сам же Владислав Рудник повідомив «Трибуні-Бровари», що першу заяву на звільнення написав набагато раніше. «Я написав заяву ще минулого року, але мене заспокоїли в Управлінні освіти і я продовжив роботу. Чесно, звільнятися не хотів, але оцінив реальну ситуацію. Мені дорожче душевний спокій. Я стомився за ці роки. Останні – забрали дуже багато нервів. Це стосується пресингу з боку деяких батьків. Щодо рішення… Це моє рішення, на мене ніхто не тиснув. Я написав заяву ще в липні, однак був присутній на всіх ремонтах і їздив до школи до 31 серпня. На 1 вересня не поїхав, щоб зайвий раз не нервувати. Я був у ЗОШ №2, де навчається мій син», – прокоментував своє звільнення вже колишній директор ЗОШ №3.

Владислав Рудник

Цьогорічна святкова лінійка в ЗОШ №3 була дещо особливою: на ній не було традиційних піар-промов чиновників. Так дирекція школи вирішила підтримати пропозицію мера відійти від «совкової традиції проведення свята Першого дзвоника».

Випускники зустрічали першокласників рушниками

Батьки благословляли першокласників хлібом-сіллю

…та обсипали зерном

В натовпі ж присутніх можна було побачити директора КП «Броваритепловодоенергія» Василя Андрєєва, директора КП «Бровари-молоко» Михайла Лопатюка та мецената школи Леоніда Черепейніка.

Півгодинна святкова лінійка складалася з покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам 200-ої стрілкової дивізії, меморіальних дощок загиблим воїнам АТО – учням школи Євгену Зеленському та Аркадію Голубу; привітань першокласників батьками, напутніх слів та подарунків (книжечок) від випускників, несмілих завірянь самих першокласників добре вчитися і бути слухняними.

Випускники вітають першокласників

Сльози не радості

А коли пролунав довгоочікуваний дзвінок і всі учні організовано пішли на перший урок, наші журналісти в супроводі в.о. директора школи та Леоніда Черепейніка проінспектували результати ремонту, який ще триває. Саме депутат у соціальних мережах неодноразово повідомляв про неналежну підготовку до нового навчального року саме цієї школи. А на останній оперативні нараді начальниця управління освіти Оксана Мельник визнала, що до 1 вересня у школі 100% не буде завершений ремонт віконних прорізів. Та підрядники не встигли встановити не тільки віконні прорізи на другому поверсі, а й зробити укоси у вже встановлених. Як повідомила Людмила Повстяна, згідно із договором, у підрядників є ще цілий місяць для того, щоб завершити всі роботи. Ремонт харчоблоку тривав навіть під час проведення святкової лінійки. Продовжаться ремонтні роботи і у вихідні, адже вже в понеділок їдальня має прийняти дітей.

Ремонт харчоблоку триває

Підрядник обіцяє завершити всі роботи у харчоблоці до понеділка

Однак за два дні робітникам потрібно встигнути не лише встановити в харчоблоці сантехніку та докласти плитку, а й переробити брак, адже плитка до стіни не прилягає, шви – нерівномірні (від 3 мм до 6 мм). Робітники кажуть, що плитка – III сорт, тому немає однакових розмірів.

Поки що школа не може похвалитися і закінченими роботами на стадіоні: лише у четвер заасфальтували бігові доріжки  та майданчик для  волейболу, гумове покриття зроблять лише через 20 днів. Єдине, що із запланованого 100% зроблено, так це доріжка при вході в школу.

Станом на суботу ремонтні роботи тривали, зокрема, з вікнами та укосами, бо частину недопрацювань 1 вересня прикрили тюлем. Харчоблок також не готовий – голодними дітей не залишать, але їжу привозитимуть і вона аж ніяк не буде гарячою.

У свою чергу в.о. директора переконує: школа до нового навчального року готова і 700 учнів, серед яких 90 першокласників, навчатимуться в затишних і гарних приміщеннях.

 

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"