Померла юна броварчанка Єва Дяченко, яка за життя об’єднала всіх небайдужих до чужого горя

Новини 03 Жов. 2017 р., 16:01 5 435

Сьогодні, 3 жовтня, після семи років  боротьби із раком крові померла  8-річна  броварчанка  Єва Дяченко. Протягом  усього часу хвороби мужню дівчинку підтримували  сотні-тисяч людей і не тільки Броварів, тому її смерть стала  великим ударом не лише для  її батьків та рідних, але й усіх, хто знав її історію і вірив у її одужання. 

Сім років із восьми – кожен день, кожен  час, кожна  хвилина — це боротьба за життя. Наперекір своєму діагнозу — «лейкемія» — рак крові. Майже з самого народження і до моменту смерті  - лікарні… лікарні… лікарні… крапельниці, хіміотерапія, побічні ефекти… Багато чого хочеться: покуштувати,  зробити, але багато чого не можна. І вона  могла казати собі «ні», бо була сильною. Бо дуже хотіла жити. Її батьки проводили безкінечні дні і безсонні ночі біля ліжка своєї донечки в очікуванні дива —  її одужання. І дякували Богу, бо мали можливість, нехай і в лікарні, бачити, як підростає їхня дівчинка.  Їхня сильна і мужня Євочка, в якої вени стали суцільними синцем, а тіло – суцільним болем. Здавалося, всі Бровари, увесь світ об’єднався на підтримку  мужньої дівчинки. Небайдужі допомагали Єві боротися зі смертельною недугою  хто чим міг: хто грішми, хто молитвами, хто просто добрим словом. Увесь цей час її брат-близнюк Гордій,  який живе з бабусею та дідусем у Броварах, чекав на повернення сестрички додому. Здоровою і усміхненою. Вона повернулася. Але щоб вдома померти.

На лікуванні в Іспанії Єва разом із батьками пробула два роки. Завдяки підтримці небайдужих людей  за цей час їй було зроблено дві пересадки кісткового мозку. У Іспанії дівчинка пройшла  і не менш важливий  для одужання  етап – реабілітацію. На початку червня клініка виставила  батькам  чергову непідйомну суму для проведення терапії – 9 700 євро. І знову почалися дні в очікуванні  збору  таких необхідних коштів. І знову  добрі серцем люди об'єднувалися, збирали по копійці, щоб допомогти маленькій землячці.

Про те, як проходить лікування Єви за кордоном, мама Ольга постійно повідомляла усім небайдужим через мережу FB. Для цього було створено окрему сторінку  «Врятувати Євангеліну Дяченко».

14 червня 2017 р. Свій останній, 8-ий  день народження, Єва зустріла в Іспанії  разом із батьками та братиком Гордієм

28 серпня стало відомо, що у Єви загострення хвороби. Однак лікарі зробили все, що могли,  і в перспективі на лікування — просто розводили руками, тому  батьки  прийняли рішення повернутися  в Україну. В обласній лікарні  на вул. Богоутівська, 1А  Єві  мали провести підтримуючу терапію. Останні  відомості про Єву були два тижні тому — 21 вересня. Тоді мама Ольга вкотре просила  відгукнутися тих, у кого І група крові і хто готовий для її дівчинки  стати донором. Донори  миттєво знайшлися, однак  хвороба наступала семимильними кроками. У батьків залишалася лише крихта надії. І віра. І хвилини, поряд із ще живою донькою.

3 жовтня  у FB Ольга повідомила:  «Сегодня ночью Евангелиночка стала ангелом. В кругу любящих ее мамы и папы. Она спала, под действием обезболивающих препаратов и, хочется верить, что не чувствовала боли».

Царство Небесне світлій і хоробрій дівчинці. М’якеньких тобі хмаринок, Янголятко.

Прощання з Євангелінкою  відбудеться завтра, 4 жовтня,  о 13 год, у будинку, де живуть Євині бабуся і дідусь: м. Бровари, вул. Гайдамацька, 29 (колишня Макаренка) у районі зуп."Автошкола" біля молокозаводу.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017