«Приручили»: новий голова Громадської ради при управлінні освіти шукатиме у роботі управління позитив

Новини 13 Жов. 2017 р., 20:02 1 588

 Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст сайту «Трибуна-Бровари»

ЇЇ все ж «приручили». Громадську раду при управлінні освіти (ГР). Голова ГР першого скликання Ігор Романенко  навіть не потрапив до керуючого органу новообраної  ГР.  Як  з‘ясувалося згодом, причиною цьому стала його принциповість, відповідальність та безкомпромісність на посаді  голови. За «рекомендацією» управління освіти, на посаду голови «новачки» другого скликання обрали  Оксану  Попову, яка значно лояльніша до  діяльності управління. Пані Оксана пообіцяла висвітлювати  позитив  в управлінні освіти, а то «виглядало все, як заказуха: все погано, погано, погано».

Під час дворічного керування  Громадською радою (ГР)  Ігор Романенко відкрито вказував управлінню освіти на значні недопрацювання. При цьому він разом із командою активістів ради домагався усунення чиновниками цих недопрацювань. Однак керівництву броварської освіти це явно не подобалося. Та про все по порядку...

5 жовтня  відбулися  установчі збори  ініціативної  групи, яка сформувала новий склад Громадської ради  при управлінні освіти з 9 осіб: Олена ВасильєваОксана Попова, Вікторія Гурт,  Анжела Сокольвак, Станіслав Торкін, Олександр Горобінський, Олена Лахно,  Ігор РоманенкоВікторія Шевчук. Чи не половина складу ГР — безпосередньо  підконтрольна  управлінню  освіти. Заяву Надії Лещик  завідувачки  сектору Інституту модернізації  змісту освіти МОН України, співзасновниці Громадської ради та члена минулого скликання ГР, не розглядали, так як сама заявниця на зборах була відсутня. Через тиждень, 12 жовтня, нова ГР зібралася у повному складі, щоб обрати керівний склад: голову, заступника голови  та секретаря. Долучилася  до  роботи  першого засідання і Надія Лещик, хоча права голосу під час голосування не мала.

Надія Лещик

Відразу на засіданні з’ясувалося, що наказу про  затвердження  нового складу Громадської ради на сайті управління освіти  опубліковано не було. Згідно із законом,  приступати до роботи новий склад має тільки після процедури затвердження складу ради. Присутня  на засіданні  представниця освіти Аліна Музика причину  відсутності  наказу на сайті  пояснити не змогла. Та засідання розпочалося, так як членам ради було надано друковану його версію.

Представники управління освіти  — Аліна Музика та Ірина Туник

Для обрання  керівного складу, присутні члени ГР відразу обрали голову зборів – Олену Васильєву, а також секретаря зборів,  яка автоматично стала і секретарем Громадської ради — Анжелу Сокольвак.  Потім  члени ради визначилися із  питаннями, які необхідно розглянути: затвердити положення про ГР, обрати голову ради та заступника. За основу вирішили  взяти положення, розроблене Громадською радою І скликання.

Посередині — Анжела Сокольвак

Згідно з положенням про Громадську раду, її голова обирається шляхом рейтингового голосування. Тож голосували за кожного представника ради окремо. Олена Васильєва, Олександр Горобінський, Олена Лахно, Вікторія Шевчук, Олександр Торкін відразу взяли самовідвід. А Вікторія Гурт, Оксана Попова та Ігор Романенко виявили бажання бути обраними на посаду голови Громадської ради. Щоб ближче познайомитися з кожним із претендентів, заслухали їхні виступи, де кожен детальніше розповів про себе та своє бачення  роботи  на посаді голови.

Хто є хто

Вікторія Гурт - лікар-офтальмолог БЦРЛ, голова батьківського комітету старших класів гімназії ім. С. Олійника.

Вікторія Гурт

Виступаюча  повідомила, що найбільшим своїм досягненням за 10 років  головування  вважає  проведення ремонтних робіт у 2-х  класах за спонсорські кошти;  організацію  робіт (?) під час реставрації  ДНЗ «Золотий ключик»; організацію  випускного. Також зауважила, що попередню ГР не вважає бездіяльною, однак, на її думку, рада має займати «більш цільовий напрямок у допомозі освітянам» — підвищувати роль батьківських комітетів. На посаді голови  Вікторія Гурт  також планує вирішити питання добудови гімназії, проект якої розроблено ще 9 років тому.

Оксана Попова - колишній вихователь дитсадка, екс-директор об'єднання підліткових клубів та колишній методист  спортивного клубу. Виступаюча  повідомила, що  нині очолює батьківський комітет Броварського навчально-виробничого об’єднання (БНВО); минулоріч стала переможцем проекту «Громадський бюджет», що стосується  будівництва стадіону для  БНВО.

Оксана Попова

Оксана Миколаївна відмітила, що попередня рада працювала потужно, однак, на її думку, в одному напрямку: «Виглядало все, як заказуха: все погано, погано, погано. Вважаю, що треба висвітлювати і позитив, і негатив. Для тієї ж преси не можна говорити тільки про негатив». Про свої ініціативи і досягнення у І складі  ради пані Оксана повідомила, що  відвідувала всі засідання, під час яких спостерігала за роботою ради і вчилася. На запитання: «Які питання на посаді голови планує вирішити найпершими ?» відповіла, що планує провести перевірки  у школах, особливо №5 та №8, під час яких з’ясувати, чому батьки заїжджають на автівках на територію школи.

Ігор Романенко —  член ГО «Броварський народний контроль», голова ГО «Асоціація батьків міста Бровари», співзасновник  (разом із  Надією Лещик) першої в Україні Громадської ради при управлінні освіти.

Ігор Романенко

Як повідомив виступаючий, тільки завдяки  озвученню проблемних питань, управління освіти  розпочинало рух у даному напрямку. Це стосується і перевірок харчування у  загальноосвітніх навчальних закладах, які  допомогли  виявити проблеми на харчоблоках, що стосувалися дотримання санітарних норм, і ремонтів у навчальних закладах. Однак залишилося не вирішеним питання  необхідності  розширення   штату.  Наприклад, у ЗОШ №10  одна кухарка обслуговує понад 800 дітей, при тому, що в інших школах  на кухарку припадає  200- 300 дітей.

Серед досягнень минулого складу ради Ігор Романенко відмітив розробку та реалізацію програми інклюзивної освіти; розробку положення про обрання керівників навчальних закладів; розширення складу  господарської групи.  Однак, за словами Романенка, вона працює не зовсім належно. Також ГР провела розслідування по розкраданню бюджетних коштів під час ремонтних робіт у ЗОШ №9 . Як результат — відкрито кримінальне провадження. А перевірки  ремонтних робіт у ДНЗ змусили владу міста призупинити неякісні роботи в окремих садочках.  За 2 роки діяльності  Громадська рада стала впливовим органом, до якого дослухаються і з яким рахуються не лише в управлінні освіти, міськвиконкомі, а і на рівні України. Як повідомила Надія Лещик, Громадська рада І скликання свій досвід  поширювала  по всій Україні, а напрацювання відображено в новому законі про освіту.

За інформацією Романенка, попри досягнення, перший склад ради мав і недопрацювання: відсутність тісної співпраці з управлінням освіти -  освітяни неохоче йшли на контакт, тому  члени ради спілкувалися з ними  лише за допомогою  інформаційних запитів. Ще одним вагомим  недопрацювавнням  попередньої  ГР Ігор Романенко назвав байдужість частини її членів, тому для реалізації  вирішення всіх проблемних питань не вистачало часу.

Вислухавши доповіді трьох претендентів на голову, члени ради проголосували:

  • «за» Вікторію Гурт – 0 голосів
  • «за» Ігоря  Романенка – 2 голоси,
  • «за» Оксану Попову — 5 голосів.

Відтак Оксана Попова стала новим головою Громадської ради на наступні 2 роки. Її заступником було обрано Вікторію Гурт. Також  члени ради визначили, що рада  збиратиметься в останній четвер кожного місяця. Наступне засідання  ГР призначено на  26 жовтня на 15 год.

Насамкінець на прохання присутніх представників освіти,  члени ГР делегували  Вікторію Гурт та Олену Лахно у конкурсну комісію для обрання директора ЗОШ №3.

Додаткова довідка: Оксана Попова – 45 років.

  • Член ГО «Школа життєвого успіху», де під виглядом членських внесків  із батьків збирають побори. За 2016 рік було зібрано  762 012, 33 тис грн. За 10 міс 2017 р. – 581 830,47 грн.
  • голова Броварської БМО партії «Сильна Україна» (партія Сергія Тігіпка), керівник секретаріату Київської обласної організації партії «Сильна Україна»;
  • депутат райради попереднього скликання від партії «Сильна Україна». За оцінкою частини колег-депутатів – пасивна і бездіяльна.
  • З 2004—2007 р. – заступник головного редактора ТОВ «Мережа регіональних видань «Варта» Юрія Кравця. Як інформує телеканал 1+1  у програмі «Гроші», організація «Варта» обдурювала людей на гроші, а сам Кравець брав участь у організації фінансової піраміди МММ.
  • Член попереднього складу Громадської ради. За оцінкою колег — пасивна і бездіяльна. За час роботи  в раді від Оксани Попової  не було жодної пропозиції, ідеї, запитів та долучень  до постійно діючих комісій.

P.S. По закінченні засідання журналісти «Трибуни-Бровари» запитали нових членів ГР, чому вони  проголосували  саме за Оксану Попову, при тому, що вона не озвучила навіть бачення  подальшого розвитку ради?

Вікторія Гурт: «Як показує досвід, ліпше, коли продовжить хтось інший. Нове дихання, нове бачення».

Олександр Горобінський: «Нова людина, нові погляди, нові думки. Мені сподобалася ця кандидатура».

Станіслав Торкін: «У Громадській раді має керувати людина з освіти, а  Ігор Романенко не освітянин».

Олена Васильєва: «Вибрала, бо сподобалося, що виходитиме (ймовірно у пресі — авт.) і позитивне, і негативне. У Ігоря Юрійовича спочатку теж не було бачення роботи, він згодом до цього прийшов. Думаю, що він не відмовиться  допомогти».

Олена Васильєва


Олександр Горобінський і Станіслав Торкін

«Попереднє скликання Громадської ради  знало про вказівку управління освіти голосувати  саме за Оксану Попову», — розповіла нашим журналістам Надія Лещик.  Як повідомила активістка, щоб  через членів ради  мати вплив і керувати радою, управління освіти свідомо ввело у  склад своїх підлеглих. Після всього почутого і побаченого на першому засіданні  Надія Лещик  вирішила  в Громадську раду не вступати. Але як активістка разом із однодумцями в сфері освіти працювати продовжуватиме. У свою чергу Ігор Романенко  планує продовжувати працювати у вже визначеному за два роки напрямку. Якщо ж  йому  заважатимуть, Романенко  налаштований  вийти з ради та працювати з активними батьками окремо як громадська організація.

 Фото — авторки

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018