У Броварах розпочалася  реконструкція  проїзної частини площі Шевченка. ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50» (ШБУ-50), яке виграло відповідний тендер, має відремонтувати площу до жовтня поточного року. Вартість договору склала 6, 6 млн грн. Що зобов’язується зробити підрядник за ці гроші?  

26 березня поточного року управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту Броварської міськради уклало з ПрАТ «ШБУ-50» договір на реконструкцію проїзної  частини площі Шевченка. Про це стало відомо із оголошення в електронній системі закупівель Prozorro.  Вартість угоди склала 6 652 358 грн 05 коп. Як указано в оголошенні, в тендері також брало участь ПП «Київшляхбуд». Однак його пропозиція виявилася дорожчою.

Згідно з укладеною угодою, у червні-вересні підрядник має реконструювати основний проїзд площі, у липні-вересні – зробити тротуари та встановити світлофори, з квітня – розпочати облаштування дощової  каналізації, з травня – розпочати роботи над зовнішнім освітленням. Ну і насамкінець, у вересні, зробити пішохідну огорожу та озеленити територію.

Як повідомила  журналістам «Трибуни» заступниця начальниці  УЖКГІТ Тетяна Нагорна, реконструкцію площі Шевченка підрядник уже розпочав. Земельні роботи проводять обережно, щоб не пошкодити мережі, адже навіть балансоутримувач не знає, на якій глибині їх прокладено. Мова йде про реконструкцію території дороги  від АТБ до підземного переходу. Безпосередньо перехід під реконструкцію не підпадає.

У вересні 2017 р. журналісти  «Трибуни»  склали рейтинг фірм, які отримують найбільше підрядів на роботи із  бюджетних установ міста.  Рейтинг щасливців очолило ПрАт «ШБУ-50».  У 2016 р. це підприємство  було найпершим і у рейтингу  підприємців, які отримали найбільше коштів із управління ЖКГ. Лише за 8 місяців  2017 року на рахунок фірми на реконструкцію вул. Київська відділ капітального будівництва та УЖКГ перерахував 24 363 038 грн.

На ринку підприємство діє 24 роки. Власник і незмінний  директор фірми із самого її заснування – Віктор Федорович Гавриленко. «ШБУ-50» займається будівництвом і реконструкцією доріг як в Україні, так і за кордоном.

Тоді у своїх розслідуваннях видання «Наші гроші» повідомляло,  що підприємство за часів Януковича було задіяне у корупційних схемах. Загалом, за даними аналітичної системи YouControl, ПрАТ «ШБУ-50» має багату судову практику.

Нагадаємо, у січні 2016 року депутати затвердили Міську програму  із будівництва  та реконструкції вулично-шляхової мережі на 2016-2020 роки, яка передбачає розширення вулиці Київська від площі Шевченка до вулиці Гагаріна. Задля розширення Київської в 2017 р. зрізали всі тополі, а після реконструкції обіцяли посадити клени.

На березневій сесії 2019 р. на реконструкцію вулиць Київська та Прилуцька депутати виділили 9140, 00 тис.грн.  6 652 358 грн із них піде на ремонт проїзної частини площі Шевченка. Станом на березень 2017 р. на реконструкцію магістральної вулиці Київська – ділянки від площі Шевченка до вул. Гагаріна – заплановано виділити з бюджету міста 31 млн 961 тис. грн.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"