«Сотка» під гараж: Координаційна рада АТО-вців визначатиме претендентів індивідуально

Новини 29 Кві. 2017 р., 19:05 197

Проект рішення, який стосувався виділення земельних ділянок під гаражі для учасників АТО, волонтерів та членів сімей загиблих учасників АТО буде знято з порядку денного сесії 11 травня. Списки тих, хто має право на отримання земельної ділянки у першу чергу, формуватимуть, розглядаючи ситуацію кожного учасника АТО чи волонтера в індивідуальному порядку. Такий підсумок засідання Координаційної ради з питань АТО, яке відбулося 29 квітня у Броварському військовому комісаріаті.

Нагадаємо, що на засіданні Координаційної ради 6 квітня було визначено, що сформувати списки учасників АТО, які отримають земельні ділянки під гараж, потрібно було 15 квітня, однак уже 7 квітня апарат ради зареєстрував на офіційному сайті Броварської міськради проект рішення з готовими списками, куди увійшло 374 чоловіки. Така обставина спричинила зняття проект рішення з розгляду земельної комісії, і було вирішено провести засідання Координаційної ради для перегляду списку.

Під час засідання 29 квітня члени Координаційної ради та присутні учасники АТО і волонтери наголосили, що формуючи списки претендентів на земельні ділянки, потрібно мати інформацію, скільки ділянок визначено для броварських АТО-вців, скільки для Броварського району і скільки для військових гарнізонів. Однак попри наполегливі звернення, радник міського голови з питань АТО Станіслав Малець цієї інформації не надав, мотивувавши тим, що до «нових» запитань він не готувався, а лише до тих, які подавалися напередодні у письмовому вигляді.

Радник з питань АТО лише повідомив, що протокольним дорученням від Координаційної ради було складено звернення до виконкому зарезервувати 150 земельних ділянок для учасників АТО, які ще перебувають на сході країни.

Під час засідання звучали різні пропозиції щодо формування нового списку. Наприклад, спочатку розглянути і рекомендувати лише міських АТО-вців, потім районних, потім із військових гарнізонів України. Але у ході обговорення виявилося, що багатьом зі списку 374 осіб уже поприходили письмові повідомлення про те, що вони можуть отримати земельні ділянки під гараж і в інтернеті на сайтах оголошень ці ділянки уже продаються. Прозвучала навіть цифра — 500 доларів за ділянку. Частина присутніх членів Координаційної ради такій інформації обурилася. «Міський бюджет замість заробляння коштів на цих ділянках на відкритому аукціоні, по-суті, втрачає з кожної ділянки по півтисячі доларів», — заявили присутні члени Координаційної ради.

Учасники засідання наполягли на опрацюванні загальних списків учасників АТО міста та району, які мають право на отримання земельної ділянки. Тобто не з числа тих, хто був зареєстрованих в проекті рішення (374 особи) і навіть не тих, хто подавали заявки (близько 500), а загалом усіх, хто має право на ділянку (таких понад 800).

Було вирішено, що у середу 3 травня о 15.00 відбудеться засідання Координаційної ради за участю радника міського голови з питань АТО Станіслава Мальця та представників земельного відділу Броварської міської ради. На засіданні кожен конкретний випадок АТО-вця, який має право на земельну ділянку, будуть розглядати індивідуально.

Члени Координаційної ради задали також запитання раднику міського голови — хто сформував списки із 374 осіб і хто був ініціатором залучення до нього іногородніх учасників АТО та волонтерів? Однак пан Малець чіткої відповіді не дав.

Також Координаційна рада попередньо підтримала пропозицію включити до свого складу відомого у Броварах волонтера Оксану Савосту. Тепер цю пропозицію має розглянути виконком.

Окремим рішенням члени Координаційної ради затвердили положення про Спеціальну комісію з питань житлових умов учасникам АТО. Згідно Положення, комісія займатиметься створенням реєстру учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов. Збиратиметься комісія не менше раз на місяць, а очолювати її буде один із заступників міського голови. Ймовірно, це буде Григорій Голубовський.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017