«Свобода» і «ДемАльянс» щодо відставки Сапожка: бажання однакові, шляхи — різні

Новини 05 Лис. 2015 р., 12:57 9

Лідер Броварського осередку ВО «Свобода» і перший номер у списку цієї партії у міській раді Олег Шевчукобов’язково відвідає захід, який ініціювала партія «Демократичний Альянс»: «Відставка Сапожка: «за» і «проти».

«Я та наші представники обов’язково відвідаємо цей захід. Позиція наша, як і у Демократичного Альянсу — Ігоря Сапожка потрібно відправити у відставку. Ось лише підхід до такого рішення — інший», — сказав Шевчук.

Нагадаємо, що Демократичний Альянс ініціював проведення круглого столу на тему «Відставка Сапожка: за і проти».

«Попри 47,8 %, які Ігор Сапожко набрав на виборах мера Броварів, дуже багато броварчан говорить про необхідність відправити його у відставку. Адже склад міської ради на 2\3 становлять політичні партії, які не підтримували екс-регіонала Сапожка і деякі з них його дуже гостро критикували. Тобто сценарій цілком можливий. Очевидно, що це питання потребує більш глибокого обговорення, ніж це дає можливість фейсбук. Відтак для пошуку ефективного та справедливого рішення ми організовуємо відкриту дискусію на цю тему – за участі усіх бажаючих, хто хоче висловитись та почути аргументи іншої сторони”,  повідомили демальянсівці в соцмережах.

Організатори круглого столу запропонували такий план дискусії:

Яка процедура відставки міського голови: скільки потрібно голосів; відкрите чи таємне голосування; які потрібні підстави?

Коли реально можлива відставка: на першій сесії; після обрання секретаря; через рік?

Які є важелі стримувань і противаг Сапожку, якщо він залишається на посаді: сильна фігура секретаря; активні голови депутатських комісій; нові заступники?

Які будуть наслідки: що буде, якщо відправити мера у відставку зараз; якщо через рік; якщо взагалі не відправляти?

Як розповів виданню «Трибуна-Бровари» лідер Броварського осередку «Свободи» Олег Шевчук, його партія бачить процедуру відставки міського голови Ігоря Сапожка по-іншому.

«Є побоювання, що на цю зустріч а) може прийти мало людей, б) це будуть здебільшого ті хто знає «Демократичний Альянс» або йому симпатизує, адже це буде аудиторія соціальних мереж. Таку аудиторію не можна називати усією громадою міста. Навіть якщо прийде сотня людей — це маленький відсоток від загальної кількості виборців у Броварах, а тим більше — мешканців міста, яких десятки тисяч.

Є вибір броварчан: міський голова — Ігор Сапожко. З цим, хочеш не хочеш, треба рахуватися.

Але є вихід: проведення референдуму, збір підписів мешканців міста щодо висловлення довіри або недовіри Ігорю Сапожку. Для цього потрібно — в кожному районі міста, мікрорайоні, людних містах, головних вулицях поставити палатки і збирати підписи мешканців міста. Треба зважити, що явка виборців була невеликою і таким референдумом ( чи соцопитуванням) ми дамо можливість висловитися великій частині населення. Хоч таке опитування і не матиме юридичної сили, але ми матимемо думку населення.

Нехай ці палатки стоять два, а може й три тижні і команда демократичних сил, активістів і небайдужих броварчан збирає ці підписи. І таких підписів зібрати не сотню-дві, а тисячі.

Тоді — це буде справжнє опитування і символічний знак довіри населення до Ігоря Сапожка», — сказав Олег Шевчук.

 

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018