«Тарифний протест»: учасники чекають на представників КОДА і погрожують перекрити Київську

Новини 06 Лют. 2017 р., 12:46 1 449

6 лютого у центрі міста Бровари відбулася акція «Безпечний проїзд за доступні ціни. Бровари», суть якої — не допустити підвищення проїзду в маршрутках міського значення та обґрунтувати підвищення тарифів на міжміські рейси. Також серед вимог учасників акції було введення тарифу для школярів на міські маршрути у розмірі 1 гривні.

На заваді учасникам акції стала погода: Бровари охопили заметіль, хуртовина та снігопад. Та все ж близько 50 чоловік на захід зібралися.

Учасники акції розгорнули плакати: «Учням проїзд 1 грн», «3.50 грн залишити, 9 грн — залишити до обґрунтування», «Звіт перевізників, облік пільговиків», «Сучасні автобуси, чемні водії», «Прозорість породжує відповідальність», «Обґрунтуйте ціни на проїзд» та інші. Також активісти закликали перехожих мешканців підписати звернення до міського голови Ігоря Сапожка з вимогами.

Головні вимоги, які підписало майже 50 осіб, такі:

— залишити вартість проїзду 3,5 грн по місту Бровари та повернути вартість по 9 грн до Києва до обґрунтування вартості проїзду;

— учням проїзд за 1 гривню;

— підготувати прозорий облік кількості пільгових категорій людей, за яких місцевий бюджет може надати дотації перевізникам;

— зібрати терміново нараду з перевізниками, представниками КОДА, активістами, депутатами та виконкомом;

— вимагати від перевізників безпеку, комфорт за справедливу та обґрунтовану вартість.

Через півтори години учасники акції з вулиці Гагаріна вирушили до Броварської міської ради на зустріч із міським головою, аби вручити йому звернення з вимогами.

На зустрічі з учасниками акції міський голова Ігор Сапожко розповів, що одним з попередніх голів КОДА Володимиром Шандрою ще у 2015 році було затверджено тариф на рейс Бровари-Київ на рівні 13 грн.

У четвер, 2 лютого, як повідомив Сапожко, відбулася розширена нарада з перевізниками щодо врегулювання цінової політики на міжміські маршрути, де звучала ідея запрошувати на робочі зустрічі та колегії керівників органів місцевого самоуправління для врегулювання цієї самої цінової політики.

Учасники акції звернули увагу на декілька важливих моментів. Так, депутат Броварської міської ради, член бюджетної комісії Ірина Веремчук зазначила, що прорахувавши усі складові витрат, з яких формується тариф, можна зробити висновок, що максимальна ціна на проїзд може бути 10 грн, але не 12.

Активісти наголосили на тому, що розрахунки, на основі яких формується тариф, мають бути у відкритому доступі, і немає жодних документальних обґрунтувань підвищення ціни з 9 до 12 гривень.

Представники громади поставили вимогу організувати Круглий стіл за участі представників КОДА, депутатів міської ради, членів виконкому, перевізників, громадських активістів. Враховуючи, що зараз триває підготовка до сесії міської ради (9 лютого), прозвучала пропозиція провести такий захід у п’ятницю 10 лютого об 11.00. Міський голова пообіцяв, що вже сьогодні, 6 лютого, він буде в Київській ОДА і передасть вимогу активістів.

Депутати та активісти зазначили також, що питання ціни на проїзд є не останнім. «Броварчанам набридло їздити в брудних маршрутках, з прогнилими підлогами та хамовитими водіями», — наголосили депутати.

Наприкінці зустрічі активісти ще раз уточнили, чи будуть 10 лютого представники КОДА. Не почувши конкретної і чіткої відповіді (Сапожко сказав, що буде точно він та представники перевізників), учасники акції заявили, що вийдуть того ж дня на вулицю Київську і перекриють рух транспорту. У відповідь мер Броварів перейшов раптом на «ти» і сказав: «Ну що ти там клянчиш?».

Представники громади тут же відреагували на такий «жест» Ігоря Сапожка.

«Ми Вас вибирали не для того, щоб Ви нам «тикали», а для того, щоб Ви за наші інтереси і права били собі лоба! Ви маєте в КОДА не пропонувати щось, а стояти на колінах і відстоювати наші вимоги. Є результат — Вам браво! А немає результату — прощавайте і до побачення!», — сказала одна із учасниць акції. Її слова присутні зустріли оплесками.

Сапожко ж порадив у разі, якщо представники КОДА не прибудуть, перекривати не вулицю Київську, а бульвар Лесі Українки у столиці (там базується облдержадміністрація).

Круглий стіл, якщо такий відбудеться, запланований на 10 лютого на 11.00 у малому залі виконкому. Теоретично на ньому мають бути присутні міський голова, депутати, перевізники, представники Київської ОДА та активісти.

[Not a valid template]

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018