Триває весняний призов: хто та на який строк піде служити

Новини 02 Тра. 2017 р., 16:19 1 324

В Україні проходить весняний призов на строкову військову службу. Терміни призову визначає Президент, а кількість призовників — уряд. Згідно з указом Президента, весняний призов в армію проходить у квітні-травні, а осінній — в жовтні-листопаді. Навесні військові комісаріати призвуть на службу понад 14 тисяч українців, повідомляє Сегодня.

Кого призвуть

До армії йдуть українці від 20 до 27 років. Для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях термін служби складе до 18 місяців. Для осіб з вищою освітою магістра (спеціаліста) — до 12 місяців.

Кожен призовник має право на отримання допомоги в розмірі 3200 гривень. Минулого року розмір допомоги був «прив’язаний» до мінімальної зарплати, але після підвищення «мінімалки» чиновники ухвалили рішення виплачувати не дві мінімальні зарплати, а два прожиткових мінімуми. Якби в закон «Про військовий обов’язок і військову службу» не внесли правки, цього року розмір допомоги для призовників досяг би 6400 гривень, а бюджет призовної кампанії довелося би збільшити вдвічі.

Право на відстрочку та покарання за ухилення від призову

Згідно зі статтею 335 Кримінального кодексу України, за ухилення від призову на строкову службу загрожує обмеження волі на строк до трьох років. Однак, на думку юристів, насправді ухильникам «світить» умовний термін, по закінченню якого судимість знімається. Якщо ж військовозобов'язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення — від 170 до 255 гривень. До слова, згідно із законом, роботодавці зобов’язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку.

Хто має право на відстрочку від служби:

— Той, хто утримує непрацездатну матір або батька або іншого родича
— Має дитину віком до трьох років
— Самостійно виховує дитину (без матері)
— Має двох і більше дітей
— Має вагітну дружину або дружину-інваліда
— Є сиротою
— Має тимчасові проблеми зі здоров'ям
— Якщо брат служить в цей же час в армії
— Молодше 21 року і при цьому здобуває освіту на денній формі
— Вчителі (на весь період роботи за фахом)
— Медики (на весь період роботи за фахом)
— Священики (на весь період роботи за фахом)
— Поліцейські (на весь період роботи за фахом)
— Підозрювані у кримінальних злочинах

Хто може отримати звільнення від призову в армію:

— Непридатні за станом здоров’я
— Молоді люди старше 27 років

На службу можуть призвати українців із дипломами

Також цього року в армію можуть призвати українців віком до 43 років, які закінчили військові кафедри. Як припускають у Генеральному штабі, служити вони будуть півтора року зі збереженням за собою робочого місця. Призов українців з військовими званнями на службу, в тому числі, дозволить замінити тих контрактників, які вирішать звільнитися. Всього можуть закликати приблизно чотири тисячі українців, які закінчили військові кафедри. При цьому військкомати будуть враховувати сімейні обставини.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017