Цеглинки для ялинки? Чому банер забудовника на новорічному дереві Броварів і де кульки, придбані через ProZorro?

Новини 10 Січ. 2017 р., 20:22 387

Свята добігають кінця… Вже зовсім скоро місто скине новорічну атрибутику, а головна ялинка міста позбудеться святкових прикрас. Але й досі залишається питанням, за чий рахунок її «наряджали»?

За кошти батьків…

Цього року користувачі соціальних мереж досить жваво обговорювали «вбрання» традиційних новорічних ялинок та організацію свят на Майдані Свободи. Хтось з містян вважає, що іграшки для «головної ялинки», зроблені дітьми власноруч,– це позитивна ініціатива, яка сприяє розвитку дитячої уяви, творчих здібностей і т.п. А хтось переконаний, що подібні прикраси – пережиток минулого. Проте, треба визнати, що подібні щорічні збори іграшок ручної роботи школярів потребують відповідних капіталовкладень з боку батьків. Яскраві подарункові обгортки, дощик та гірлянди, кульки та інші витратні матеріали – це щорічний внесок батьків та дітей в оздоблення броварського символу нового року. Якщо ж школярів в родині двоє, то й витрати відповідно подвоюються.

Іноді школи проводять збір ялинкових прикрас у вигляді конкурсів на кращу іграшку, результатом яких має бути вручення хоча б символічних призів. Зрештою, ні для кого не секрет, що майже всі шкільні конкурси фінансуються з кишені батьківських комітетів. Але наразі управління освіти і науки не зініціювало жодного міського конкурсу ялинкових прикрас серед школярів з відповідним фінансуванням на його проведення та достойним призовим фондом.

З міського бюджету…

Крім школярів красою міста на свята опікувались ще й комунальники.

На сайті електронної системи закупівель ProZorro 25.11.2016 року було зроблено оголошення №484434UA-2016-11-25-000878-в про проведення закупівель, а саме: КП «Бровари-Благоустрій» мало намір придбати набір ялинкові прикраси (пластикові кулі) у кількості 148 штук згідно тендерних вимог

Протокол (рішення) замовника про визначення переможця датовано 08.12.2016 р., ним став ТОВ «Епіцентр К». Загальна вартість пропозиції склала – 30818,28 грн.

ПРОТОКОЛ ЗАМОВНИКА

Договір між «замовником» та «учасником» на відповідну закупівлю ялинкових прикрас було підписано 15.12.2016 року.

ДОГОВІР

Крім того, на сайті «прозорих» покупок опубліковано звіт про виконання договору закупівель.

ЗВІТ

10 січня кореспонденти «Трибуни-Бровари» попри снігові замети провели «ревізію» усіх міських ялинок Броварів у пошуку нових ялинкових прикрас.

Самою «обділеною» в плані оздоблення виявилась ялинка району Геологорозвідка.

Трохи краща ситуація на Торгмаші і площі Т. Шевченка.

 

Найбільше прикрас виявилось на головній ялинці Броварів, що на Майдані Свободи.

Кульки на ялинках є… Проте, чи вони з передноворічних закупівель, чи минулорічні (на ялинках у 2016-му були такі самі), залишається таємницею. Прояснити ситуацію з новорічним оздобленням міста ми намагались у відповідальній за благоустрій міста службі.

Директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко після представлення журналіста інтернет-видання поклав слухавку, повторні спроби взяти коментар також виявились невдалими.

Представник відділу безготівкових розрахунків ТОВ «Епіцентр К» надавати інформацію щодо дати поставки (передачі) набору новорічних прикрас відмовилась, пославшись на те, що «вона не зобов’язана» це робити.

Згідно договору кінцевий термін поставки 26 грудня 2016 року. Міські ж ялинки було відкрито 19 грудня на День Святого Миколая. Ось така непрозора прозорість нашого сьогодення...

За рахунок забудовника?..

Якщо головний новорічний символ міста вбирається в іграшки, зроблені дітьми за підтримки батьків, якщо з міського бюджету купуються прикраси за кошти платників податків, то виникає слушне запитання: чому замість подяки броварчанам і привітання з новорічними святами під головною ялинкою міста «красується» банер одного з найбільших забудовників міста? І чи сплатив цей забудовник за «ротацію» реклами свого будівельного бізнесу протягом усіх новорічних свят?

 

прикраси від учнів Броварської ЗОШ №1

прикраси від учнів Броварської ЗОШ №1


ялинкові прикраси учнів Броварської ЗОШ №3

ялинкові прикраси учнів Броварської ЗОШ №3

НОВИНИ

15.01.2018
12.01.2018