У Броварах створять єдиний Штаб громадських формувань

Новини 28 Лют. 2017 р., 19:57 356

Створити єдиний Штаб громадських формувань міста, розробити маршрути для патрулювань містом добровільних формувань, які забезпечуватимуть правопорядок та розпочати процедуру ліквідації двох громадських формувань — такий підсумок рішень виконавчого комітету, засідання якого відбулося 28 лютого.

Під час засідання виконкому були розглянуті питання про громадські формування загалом і про кожне з формувань окремо. Таких у місті зараз налічується аж 16.

Наприклад, до керівника громадського формування «СКОБ» Олега Бірси були запитання, чому члени формування мало залучаються до патрулювання. Як розповів пан Бірса, більшість учасників ГФ задіяні нині в АТО.

Присутні представники поліції відзначили такі громадські формування як «Руєвит» та «Правопорядок», які найбільше задіяні в патрулюваннях і такі, що надають своїх добровольців.

Міський голова Ігор Сапожко та заступник начальника поліції Ярослав Мазуренко звернули увагу, що самих членів у ГФ «Руєвит» майже 80, а постійно задіяно близько 25, при цьому виїздів на патрулювання було лише 24. На що лідер «Руєвиту» Володимир Жадан зауважив, що з січня по листопад його формування працювало по п’ятницях-суботах, а потім до кінця року ще й по неділях, тож загалом за рік було близько 80-90 виходів. Щодо кількості людей, то, за словами Жадана, ця робота є підвищеної небезпеки, тож визначення людей на патрулювання йде за рівнем професіональної підготовки. Тобто спочатку йдуть найбільш підготовлені та найдосвідченіші, потім все менш досвідчені. Але і цифри, озвучені поліцією, дещо, за словами пана Володимира, занижені і насправді було задіяно за рік близько 50 членів ГФ.

Володимир Жадан.

Дорікнув мер тим, що за 2016 рік складено за участю «Руєвиту» лише два адміністративні протоколи, але як виявилося проблема не в тому, що, можливо, ГФ неякісно працює. Поліція, за словами Володимира Жадана, не в усі протоколи записує, що були задіяні члени громадського формування, не всі протоколи по затриманню підозрюваних чи злочинців відображають, що допомагають поліцейським добровольці. «За кожне вписання в протокол я фактично борюся», — зазначив Жадан.

Члени виконкому, представники поліції та начальник відділу з надзвичайних ситуацій (у міській раді фактично цей відділ є куратором по роботі з громадськими формуваннями) Петро Приказчик відзначили роботу таких ГФ — «Галід», «Альфа-Безпека» та «Комкон». Водночас дорікнули, що три громадських формування, які, по-суті, основані на приватних охоронних структурах виконують разом об’єми роботи по патрулюваннях практично ті самі, що кожен із окремо взятих громадських формувань як «Руєвит» і «Правопорядок», хоча останні працюють на добровільних засадах.

Петро Приказчик.

А ось до таких формувань як Добровільна народна дружина та «Гроза» було багато претензій щодо патрулювання та допомозі поліції. Представник «Грози» прямо сказав — у нас немає людей, закрийте нас. У підсумку дане протокольне доручення юридичному відділу міської ради підготувати документи для процедури скасування реєстрації цих двох формувань.

Під час засідання звучали думки про те, що така роздробленість (16 формувань) лише шкодить співпраці між дієвими та ефективними ГФ і поліцією. Звучали думки створити або єдиний координаційний центр між формуваннями, або створити єдине комунальне підприємство, яке об’єднуватиме ГФ і на перспективу трансформується у муніципальну поліцію.

По-суті, контролюючим органом за дотриманням благоустрою і зовнішнім дизайном міста є спецвідділ (в. о. керівника Олег Єжаков), але в ньому зараз працює лише чотири працівники (спільно з бухгалтером). Громадські ж формування долучаються лише час від часу, оскільки є організаціями добровольців і задіяти їх на постійній основі неможливо.

Звучали також думки, зокрема, від лідера ГФ «Правопорядок», депутата Юрія Скотнікова заборонити реєструвати нові громадські формування у місті, однак таку ідею відкинули, оскільки заборонити цього не можна. Також пан Скотніков висловив переконання, що потрібно для громадських формувань, які будуть фінансуватися з міського бюджету, прибрати обов’язкове проведення закупівель вище 10 тис. грн. через систему «Прозоро», оскільки це заважає «оперативно здійснювати закупівлі» і, ось уже два місяці не можуть закупити два автомобілі, які передбачені «Програмою заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Бровари на 2017 рік». Однак і ця ідея була зустріта зі скепсисом — члени виконкому нагадали, що є норми законодавства, які порушувати не можна. «Задля безпеки міста можна і державною політикою знехтувати», — сказав Скотніков, але на цю репліку міський голова відреагував посмішкою.

Юрій Скотніков.

Одна з ідей, які були взяті у розробку, — це залучення до тісної співпраці з громадськими формуваннями дільничних інспекторів. За словами пана Мазуренка, загалом їх на район понад 30, з них 17 задіяні у місті. Тож, на думку учасників засідання, потрібно розробити систему, за якої дільничні інспектори будуть по своїх дільницях співпрацювати з громадськими формуваннями та задіяні в патрулюваннях по розроблених маршрутах.

У підсумку виконком дав такі протокольні доручення:

— у двотижневий термін провести підготовку до створення єдиного Штабу громадських формувань, який буде на базі виконкому міської ради;

— начальнику відділу з надзвичайних ситуацій міськради Петру Приказчику спільно з поліцією та з урахуванням пропозицій самих ГФ, розробити маршрути патрулювання для громадських формувань з чітким визначенням, де на якому маршруті може бути задіяне те чи інше ГФ;

— юридичному відділу підготувати необхідні документи для скасування реєстрації двох ГФ — «Грози» та ДНД;

— посилити співпрацю з такими формуваннями як «Оберіг», «Ворон», «Зеніт» та «СКОБ».

За два тижні на виконкомі має бути наданий звіт про виконану роботу.

Нагадаємо, що на позачерговій сесії міської ради 19 січня було затверджено  «Комплексну програму заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Бровари на 2017 рік».

За програмою передбачається виділення коштів з міського бюджету на надання матеріального заохочення членам громадських формувань, придбання обладнання, оргтехніки, автотранспорту та утримання приміщення на суму в 1,411 млн. грн.

Як розповів «Трибуні-Бровари» начальник відділу з надзвичайних ситуацій Петро Приказчик, до роботи у патрулюванні будуть задіяні усі вищезгадані громадські формування (також і «АТО-М»), у їхнє розпорядження будуть надаватися два автомобілі, які передбачені програмою. Щоквартально громадські формування будуть звітуватися про свою роботу перед виконкомом і на основі звітів будуть отримувати кошти.

НОВИНИ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018