Сьогодні під час 34-ї чергової сесії Броварської міської ради 31 депутат підтримав проект рішення Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України“. 

Відповідно до проекту рішення бійцем-добровольцем АТО у м.Бровари може бути визнано особу, яка не менше 30-ти календарних днів перебувала чи перебуває у складі добровольчих формувань, що були утворенні або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, брали та беруть участь у бойових діях Антитерористичної операції на сході України, але не увійшли до складу ЗСУ, МВС України, Національної гвардії України та інших військових формувань і правоохоронних органів. 

Тепер посвідчення бійця-добровольця АТО у м. Бровари дозволяє власнику(ці) користуватися пільгами, визначеними законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для отримання статусу бійця-добровольця АТО у м. Бровари на розгляд комісії з питань надання статуту бійців-добровольців АТО через ЦНАП Броварської міської ради потрібно подати такі документи:

  • заяву довільної форми на ім’я міського голови з проханням щодо надання статусу бійця-добровольця АТО у м.Бровари та наданням згоди на обробку персональних даних;
  • копію паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру фізичної особи;
  • автобіографію;
  • довідку керівника добровольчого батальйону, формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, формування не менше 30-ти календарних днів;
  • письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в АТО особи-заявника;
  • інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото-відеофіксація, тощо за наявності).

Питання щодо статусу бійців-добровольців депутати розглянули в першу чергу, оскільки велика кількість учасників АТО прийшли його підтримати безспосередньо на сесію. Серед них був і Анатолій Фатєєвветеран АТО, котрий втратив на Сході обідві ноги. Він сердечно подякував депутатам за прийняття цього рішення.

Нагадаємо, іще 7 квітня 2015 року Верховна Рада України визнала добровольців та низку інших категорій учасниками бойових дій, затвердивши зміни до відповідного закону. Упродовж 2015-2017 років усі обласні ради, окрім Київської та Закарпатської (не враховуючи окуповані території), визнали добровольців учасниками бойових дій та ухвалили звернутися з таким проханням до вищого керівництва держави. У Києві таке ж рішення прийняли 1 червня 2017. 

Поділитись

Про Автора

Дарина Мізіна