У Броварах зафіксовано кілька десятків випадків захворювання на вітрянку

Новини 21 Лис. 2016 р., 15:08 757

На оперативній нараді органів виконавчої влади міста 21 листопада серед інших питань розглядалася ситуація із захворюваністю в Броварах за минулий тиждень.

Віталій Прокопенко, завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦД СЕСУ зауважив, що минулого тижня надійшло 49 термінових повідомлень про інфекційні захворювання. З них — кишкова група інфекцій: 16 випадків, з них 2 у дошкільних закладах і один у школі. Виявлено, що всі ці випадки у дітей не пов’язані з харчуванням і перебуванням у навчальних закладах, це винятково домашні випадки.

prokopenko-vitalij

Віталій Прокопенко

Щодо захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом, то тут 30 термінових повідомлень захворювань, зокрема, на скарлатину (2 випадки) та вітрянку (22 випадки). Переважно хворіють діти, які не хворіли раніше.

Також госпіталізований дорослий пацієнт із хворобою Лайма після укусу кліща у броварському лісі. Загалом епідситуація благополучна і контрольована, масових захворювань та спалахів хвороб немає.

Щодо грипу: за оперативними даними, 759 мешканців міста звернулися по допомогу з приводу захворювання на грип. З них 68% — діти. Загалом захворюваність по місту низька, навіть набагато менша, ніж у районі. Але всі протиепідемічні заходи все одно лишаються актуальними.

Валентин Багнюк, головний лікар Броварської ЦРЛ зазначив, що не знижується кількість захворювань на серцево-судинні, легеневі хвороби, і зараз загострилася ситуація зі шлунково-кишковими захворюваннями.

bagnyuk-vitalij

Валентин Багнюк

Це пов’язано з тим, що люди, які страждають на виразкову хворобу, не проводять профілактичного лікування.

За словами  Ігоря Кравцова, головного лікаря Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, порівняно з минулим тижнем зросла захворюваність на ГРВІ, зокрема серед дітей — на 234 випадки. Збільшилася кількість викликів лікарів додому. За минулий тиждень народилося 33 дитини, здійснено 63 патронажі.

kravtsov-igor

Ігор Кравцов

Існує проблема — коли лікарі виходять з декретної відпустки, для них немає робочих місць. Така інформація здивувала міського голову Ігоря Сапожка, адже постійно йому доповідають, що в лікарнях некомплект фахівців. Ігор Кравцов пояснив, що наразі не укомплектований штат лікарів-педіатрів, бо вони переважно пенсійного віку, а з декретів виходять саме сімейні лікарі, які працюють із дорослими пацієнтами.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017