У Броварах зафіксований ще один випадок ботулізму

Новини 29 Тра. 2017 р., 11:10 2 059

Ще одна людина — 36-річний чоловік — захворіла на ботулізм через вживання риби. Про це під час оперативної наради у міського голови повідомив начальник Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД МОЗ України Віталій Прокопенко.
За словами фахівця, чоловік сам упіймав рибу у водоймі, потім в’ялив її. Після вживання потрапив до лікарні з діагнозом — ботулізм середньої тяжкості.
Як повідомив під час наради головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк, хворий поступив до реанімаційного відділення. «Ми зв’язалися з аптекою, де родичі змогли придбати вакцину. Спочатку одну дозу, потім через 12 годин ще одну. На даний момент хворий переведений з реанімаційного відділення до інфекційного», — повідомив Багнюк. Перевірити стан хворого та як його лікували, поки що виявилося неможливим.

Валентин Багнюк.

Тим часом, щодо попереднього випадку захворювання, то як розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук, рештки риби, які вживав 50-річний хворий відправлені на лабораторне обстеження.

На уточнюючі запитання «Трибуни-Бровари», чи проводилася відділом санітарна перевірка продукції в магазині «Мегамаркет», пані Вакарчук відповіла дослівно: «У нас немає жодних підтверджуючих документів, що риба — з магазину «Мегамаркет». Нам не надані ні чеки, ні якісь документи. В профілактичних цілях ми відвідували магазин «Мегамаркет» і необхідні рекомендації були надані».

Олександра Вакарчук.

Як розповів «Трибуні-Бровари» син 50-річного хворого Віталій Андріященко, у нього була розмова з пані Вакарчук щодо риби, яку вживав його батько.

«Коли ми займалися переводом батька з Броварської лікарні в Олександрійську, пані Вакарчук сказала, щоб ми знайшли вдома рибу та зателефонували їй. Наступного дня ми так і зробили. Але наступного дня дружина батька зателефонувала їй і почула у трубці відлуння гучномовця «Мегамаркету». Пані Вакарчук сказала, що оскільки рештки риби були знайдені у смітнику, то вона їх приймати не буде. Аргумент був такий, що риба була у смітнику, а не в холодильнику. Не допомогли навіть наші переконання, що коли людина їсть яблуко, то рештки викидає у смітник, а не в холодильник. Рештки риби вона у нас приймати не захотіла, а етикетки риби у нас збереглися, але вона теж не захотіла у нас брати. Зрештою, до санепідемстанції рештки ми здали, але з нею вже не захотіли мати справу», — розповів Віталій Андріященко.
Щодо стану батька, то йому, за словами пана Андріященка, стало вже краще.

«Батько вже самостійно почав дихати. Спеціальну трубку з горла вже зняли. Він почав помаленьку самостійно їсти з ложки», — розповів Віталій.

Щодо випадку з 36-річним хворим, то як повідомив Віталій Прокопенко, окрім хворого ніхто більше рибу не вживав.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017