У Броварах зафіксували випадки захворювання на сказ

Новини 24 Лип. 2017 р., 14:30 472

Оперативна нарада у міського голови пройшла під знаком «медичних» та «санітарних» проблем міста.

Так, за інформацією завідуючої відділом організації санітарно-гігієнічних досліджень Броварського районного відділу ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Віри Товстоног, епідеміологічних спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь не було.

Водночас, зафіксовано один випадок захворювання на ботулізм. Сталося це 20 липня, а йдеться про дорослого мешканця Броварів, який вживав тушонку домашнього приготування. Хворого госпіталізували в інфекційне відділення лікарні, після введення сироватки його стан покращився, але ще залишається середньої тяжкості.

Віра Товстоног.

Актуальною залишається проблема укусів людей тваринами. За минулий тиждень до лікарні звернулося 12 мешканців, у тому числі три дитини. В одному випадку показники лабораторних досліджень засвідчили, що у кота, який вкусив людину, — сказ.

Сказ — гостра контактна інфекційна хвороба, яку спричинює нейротропний вірус, тобто вірус, який здатний вражати нервові клітини (нейрони).

 

Хвороба характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі смертельним пошкодженням центральної нервової системи.

Як розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександра Вакарчук, загрозливими районами міста Бровари щодо можливих випадків укусів тваринами, оголошені вулиці Шевченка, Грушевського, Ярослава Мудрого, Степана Бандери. По цих вулицях постійно ходять ветеринарні служби і постійно проводять щеплення собак та котів. Загалом по місту щеплено 611 собак та більше 200 котів.

За інформацією ж головного лікаря Броварської ЦРЛ Валентина Багнюка, за вихідні зафіксовано два випадки надходження в приймальне відділення хворих на сказ.

Минулого тижня, за словами представника Броварської служби екстреної допомоги Олесі Олексяк, сталося чотири ДТП, в одному з яких, на вулиці Київській було аж чотири потерпілих, в тому числі двоє дітей. Ще одне ДТП сталося на вулиці Олега Оникієнка, де троє постраждалих, один – в тяжкому стані.

Прозвучали під час оперативної наради і «позитивні новини». Так, за словами пані Товстоног, моніторинг атмосфери повітря в районі стадіону між ЗОШ №5 та НВК засвідчив, що перевищення допустимих норм забруднюючих речовин не виявлено.

Проводилися також проби води з місцевих водойм та озер. За результатами досліджень наявність умовно-патогенної мікрофлори не перевищувала нормативні показники.

Більш-менш спокійною на минулому тижні була ситуація і щодо захворювання на кишкові інфекції.

Щодо новин від Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги, то його головний лікар Ігор Кравцов повідомив, що поліція працює над розкриттям злочину (на минулому тижні обікрали амбулаторію на Торгмаші по вулиці Олімпійській, 8Б), але поки що результатів немає.

Головний лікар первинної ланки медицини повідомив, що зараз захворюваність на інфекції повітряно-крапельним шляхом практично зійшла нанівець, зазначивши, що причиною тому є відсутність більшості дітей у місті.

Ігор Кравцов.

Ігор Кравцов нагадав про те, що вже скоро стане актуальним питання довідок про здоров’я дітей для дитячих садочків та шкіл, які потрібно взяти до початку нового навчального року. В контексті цього питання міський голова Ігор Сапожко наголосив на створенні максимально зручних умов отримання таких довідок та уникнення черг у медичних закладах.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017