За температури навколишнього середовища  – 15°C і нижче броварчани зможуть зігрітися в пунктах обігріву. Їх пропонують відкрити в ЖЕКах, лікарнях, амбулаторіях тощо. Розглянути можливість створення таких пунктів рекомендують і броварським супермаркетам,  про це йдеться в розпорядженні міського голови від 9 січня 2019 року.

Так, згідно з розпорядженням міського голови, пункти для тимчасового обігріву пропонують відкрити в усіх броварських ЖЕКах, амбулаторіях і лікарнях міста. Окрім того, їх рекомендують створити на території КП «Бровари-Благоустрій», КП «Броваритепловодоенергія», Броварського міського територіального центру соціального обслуговування, міського культурного центру («Прометей») та місцевої організації Товариства Червоного хреста.

Усі пункти обігріву, крім двох, працюватимуть у робочі години  з 8:00 до 17:00. У дорослій і дитячій лікарнях такі місця діятимуть цілодобово. 

Як зазначено в розпорядженні, установам, підприємствам, організаціям міста також рекомендовано створити пункти обігріву з відповідним матеріально-технічним та продуктовим забезпеченням на підпорядкованих територіях. На вході в приміщення мають висіти таблички з надписом «Тут знаходиться пункт обігріву». У всіх  пунктах мають забезпечити людей, які постраждали від переохолодження, місцем для зігріву, гарячим чаєм та медичною допомогою, в разі потреби.

Окрім того, міський голова рекомендує розглянути можливість створення пунктів обігріву для громадян магазинам мережевої торгівлі «Фора», «Форум», «Бонус», Мінімаркет, «РЦ», «Варус», «АТБ», «Новус», «Сільпо», «Мегамаркет».

У разі виникнення надзвичайних ситуацій, при ліквідації аварійних подій в сфері життєдіяльності міста, а також при прогнозованому різкому зниженні температури повітря  броварські рятувальники мають забезпечити розгортання тимчасових мобільних пунктів обігріву – за окремим рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконкому міськради.

Згідно з розпорядженням міського голови, Броварська багатопрофільна клінічна лікарня, міський центр первинної медико-санітарної допомоги мають організувати при медичних закладах своєчасне кваліфіковане надання медичної допомоги  постраждалим від переохолодження чи обмороження.

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"