Учаснику АТО відмовили в отриманні земельної ділянки. Принцип «вибірковості»?

Новини 16 Сер. 2017 р., 20:02 880

Мешканець Броварів, який користується правом на отримання земельної ділянки як фізична особа, заявляє, що не хоче вступати до будь-якого об’єднання, що представляють інтереси АТОвців, і вирішує питання самостійно і згідно із законом. 

Комусь отримати земельну ділянку у користування від міської ради не складає особливих проблем, а хтось, користуючись своїм правом згідно Земельного кодексу України, ходить за дозволами до міської ради роками. Такі висновки можна зробити з розгляду проекту рішення «Про відмову у наданні дозволів громадянам на розроблення проектів землеустрою».

Найсуперечливішими на черговій сесії міської ради 15 серпня виявилися два пункти проекту щодо надання земельних ділянок для двох мешканців Броварів: братів Романа та Богдана Антонюків. Один із них прийшов на засідання і був доповідачем по цих питаннях.

У пункті 1.20 проекту рішення йдеться про заяву Романа Антонюка на отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0997 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд по вулиці Білодібровній між будинками №12 та №14.

За поданням земельного відділу відмова обґрунтовується тим, що місце розташування земельної ділянки, зазначене на графічному матеріалі згідно з Генеральним планом міста знаходиться на території громадської забудови, зелених насаджень загального користування та в межах інженерного коридору комунікаційних мереж: ЛЕП, водопроводу та газопроводу низького тиску.

Ще один пункт 1.21, стосується заяви Богдана Антонюка на отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,052 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на розі вулиць Ялинкової-Вересневої.

Тут відмова обґрунтовується тим, що розташування земельної ділянки, зазначеної на графічному матеріалі, знаходиться в межах земель приватної власності.

Депутати фракції «Солідарність» відразу ж звернули увагу на те, що відмовляти відразу заявникам не можна, адже у їхніх заявах йдеться про орієнтовні площі ділянок. Зокрема, це стосувалося проекту рішення щодо 0,052 га для Антонюка Богдана.

Також депутати нагадали, що на практиці є випадки, коли за однією адресою надають по дві земельні ділянки, які потім просто об’єднуються в єдину. У цьому ж випадку йдеться про подання кожною особою заяви на окрему ділянку за різними адресами.

Не зрозуміло, чому депутат міської ради Юрій Скотніков наполіг на тому, щоб Роман Антонюк обов’язково подав свою заяву до Координаційної ради з питань АТО, а вже вона має визначати, кому давати земельну ділянку в першу чергу. Зазначимо, що пан Романюк і справді є учасником АТО, але він не зобов’язаний входити до будь-яких організацій чи об’єднань для отримання ділянки. До речі, у коментарі «Трибуні-Бровари» сам Роман зазначив, що він, хоч і є учасник бойових дій на сході країни, але він не має бажання вступати у будь-які громадські об’єднання, зокрема, і ті, що представляють інтереси бійців АТО, а заяву на земельну ділянку він подав як фізична особа.

Думку висловлює депутат Юрій Скотніков

За логікою пана Скотнікова, це погано, якщо учасники АТО будуть подавати як фізичні особи, а не через Координаційну раду, оскільки тоді «міську раду розірвуть заявами».

За наполяганням депутатів фракції «Солідарність», було поставлено на голосування правку до проекту рішення щодо пункту 1.21 (0,05 га для Богдана Антонюка) — не відмовляти у наданні дозволу, а зняти питання.

Голосування ж відбулося так:

«За» — 11: «Солідарність» (6) — Веремчук, Батюк, Негода, Гредунов, Черепейнік, Опалько, «Свобода» — у повному складі, «Демократичний Альянс» (1) — Саук, позафракційні (2) — Кулініч, Мутило.

«Утрималися» — 20: міський голова Ігор Сапожко, «Єдність» (5) — Мельник, Оксютенко, Лемпіцький, Тоцька, Темченко, «Самопоміч», РПЛ та УКРОП — у повному складі, «Батьківщина» (2) — Бєльський, Тютюнник, позафракційні (4) — Семенов, Кочубей, Чередник, Лопатюк.

«Не голосували» — 2: «Єдність» (1) — Сенько, «Батьківщина» (1) — Дудко.

Відсутні — 3: «Демократичний Альянс» (2) — Сергій Іллюхін, Олег Берестовий, «Солідарність» (1) — Іваненко, позафракційний (1) — Здоровець.

Після голосування депутат Ірина Веремчук закликала колег-депутатів, які «утрималися», проявити повагу до заявника, як учасника АТО. З’ясувалося, що Роман Антонюк уже чотири рази подавав заяву на земельну ділянку і сам надавав графічні матеріали, причому попередні рази його заява не формувалася як проект рішення і не виносилася на сесію. Лише за четвертим разом сформувалася, але як проект рішення «Відмовити…».

Під час обговорення проекту колишній голова Красноокнянської районної державної адміністрації Одеської області, а нині громадський активіст Броварів Володимир Гавриш, проаналізувавши попередні рішення міської ради, звернув увагу, що фізична особа пані Куслій у 2011 році отримала земельну ділянку під ОСГ, на попередній сесії вона отримала ділянку на вулиці Ярослава Мудрого, ще 12 соток вона отримала під забудову і три сотки під будівництво гаражу. «Фактично ця людина скористалася усіма своїми правами. Вам (звертаючись до Романа Антонюка — прим. Т. Б.) потрібно змінювати прізвище», — іронічно зазначив Гавриш.

Сапожко почав виправдовуватися, що поставити проект на голосування, у формулюванні «Дати дозвіл на отримання земельної ділянки…», він не може, оскільки проект звучить як «Відмовити…» і порадив пану Антонюку подати заяву ще раз. «Сподіваємося, що підконтрольні меру депутати з УКРОПу, РПЛ та «Єдності» підтримають проект рішення», — наголосили депутати, які голосували «за». На що мер іронічно зауважив, що депутати можуть впливати на своїх помічників та активістів, а він впливу на депутатів немає.

Для «Трибуни-Бровари» Роман Антонюк прокоментував рішення міської ради так:

— Коли вирішуєш питання не за лове (похідне від циганського — «гроші» — прим. Т. Б.), а згідно чинного законодавства, то саме так і стається.

Я витратив на пошуки земельних ділянок купу часу. Чи шукав ділянки сам? Давайте подивимося: ось документ — «Шукайте в кадастровій карті» (показує документ — прим. Т. Б.), ось — «Звертайтеся до міської ради про надання інформації», «Чи надавалася земельна ділянка у власність?», ось дозвіл на розробку землеустрою. Є відповіді Держгеокадастру, земельного відділу, управління архітектури і містобудування. Після усіх дозвільних документів починають щось вигадувати… То хто вони після цього? Непорядні люди.

Як можна бути таким бовдуром, щоб дивитися у дозвільні документи, де вказано, що ділянка може передатися у власність і при цьому відмовляти?! 

Мені говорять про Координаційні ради з питань АТО чи Громадські ради… Хто мене може змусити кудись вступати і хто має право за мене щось вирішувати? Та й подаю я заяву як фізична особа відповідно до статті 118 Земельного кодексу України. А ось якими керуються статтями чиновники, відмовляючи мені, не зрозуміло.

Щодо Координаційної ради… Мої інтереси буде представляти радник міського голови з питань АТО? Я не хочу. Чи буду я подавати заяву знову? Обов’язково!

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017