Вчитель схопив учня за щелепу та зламав зуб. Неадекватність чи провокації дітей?

Новини 29 Бер. 2017 р., 15:59 2 404

Учитель Броварської ЗОШ №6, а за сумісництвом заступник директора з навчально-виховної роботи, застосував фізичну силу до двох учнів 6 класу. Таку заяву під час засідання Громадської ради при Управлінні освіти і науки зробив її голова Ігор Романенко.

За інформацією Романенка, батьками обох дітей були написані заяви в поліцію, звернення до служби у справах дітей та сім’ї Броварської міської ради та вже на сьогодні відкрито два кримінальних провадження.

«Вчитель уже написав заяву на звільнення за власним бажанням. Але батьківський комітет школи така ситуація не влаштовує, адже теоретично викладач матиме змогу влаштуватися до іншого навчального закладу. Під час розгляду питання на комісії (Міжвідомча комісія з питань координації дій щодо попередження насильства сім’ї, жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчиненню — прим. Т. Б.), ми дізналися, що педагог дозволяв собі ще й вигадувати дітям прізвиська», — заявив Романенко.

Попередньо про інцидент «Трибуні-Бровари» стало відомо приблизно за тиждень до заяви голови Громадської ради при управлінні освіти Ігоря Романенка. На електронну пошту, розміщену на сайті видання, надійшла інформація від одного з батьків школи про вчителя ЗОШ №6, який під час уроку застосував фізичну силу проти одного з учнів. Схопивши хлопця за щелепу, викладач історії зламав йому керамічний зуб. Йшлося у повідомленні і про те, що ситуацію розбиратимуть на батьківських зборах класу.

У ЗОШ №6 класний керівник 6-го класу та директор школи Людмила Приделюк відмовилися від коментарів, а через прикре непорозуміння (журналіста запросили на засідання, переплутавши з батьком дитини), ситуацію відмовилися коментувати і батьки. Зазначимо лише, що класний керівник та директор школи на зустрічі з батьками говорила про необхідність звернути більше уваги на дітей, які дозволяють собі часто провокувати вчителів і вірять в свою безкарність.

У дворі школи «не на камеру» батьки кількох дітей зауважили, що за вчителем історії раніше нічого поганого не помічали, а жодних подібних випадків з його боку чи загалом у школі не пригадують. «Маємо про нього непогане враження, тому повірити в те, що сталося, складно», — прокоментували кілька матусь.

Позиція ЗОШ №6: вчитель міг «перегоріти»

Директор школи №6 Людмила Приделюк шкодує, що така ситуація сталася в принципі. «З одного боку, я, як керівник, мала б захищати свого працівника, його педагогічні позиції, але я займаю позицію дещо іншу щодо захисту прав дітей. Мені прикро, що таке сталося, але це сталося. Я дізналася про ситуацію від класного керівника, а потім уже від осіб, дотичних до неї. Вчитель, який вчинив будь-яке насилля над дитиною, не має права бути вчителем. Але причиною можуть бути декілька факторів. Один з них — «педагогічне вигорання», коли людина, яка довгий час пропрацювала в школі, виснажена нервово. Хоча у будь-якому разі вона не повинна переходити межу», — коментує конфлікт пані Приделюк.

Людмила Приделюк.

З іншого боку, на думку директора школи (і це, за її словами, було відзначено на батьківських зборах), діти своєю поведінкою провокували вчителя. «Ще раз наголошую: моя позиція — я на стороні дітей. Батьки віддають нам дітей не для того, щоб ми їх стусали і викликали тривогу за них, а щоб вони, окрім того, що були б навчені, були ще й здорові та неушкоджені. І дуже шкода, що така небезпека на сьогодні є з боку вчителя. Але і діти, і їхні батьки зізнаються, що їхня поведінка була не з кращих», — зауважила пані Приделюк.

Зі слів директора ЗОШ №6, в розмові з соціальним педагогом діти самі визнали, що їхня поведінка могла спровокувати вчителя.

«Інформація звучала і від батьків на зборах про те, що діти провокували тривалий час вчителя. Вчитель вже не впорався із ситуацією і був морально виснажений. Хоча за 30 років роботи жодних подібних випадків не було. Думаю, що із цієї ситуації усі винесли дуже серйозний урок — і батьки, і діти, і педагогічний колектив. Діти, до речі, зайняли неоднозначну позицію: дехто захищає вчителя, дехто — своїх однолітків. Хотілося б привертати увагу до школи зовсім не такими ситуаціями», — зауважила директор школи.

У підсумку Людмила Приделюк повідомила, що вчитель у ситуації, яка склалася, ухвалив для себе рішення написати заяву на звільнення «за власним бажанням». «Ми йому не відмовили у заяві», — сказала директор.

Назвати прізвища дітей та вчителя очільник ЗОШ №6 відмовилася. «Йдеться про неповнолітніх дітей, триває слідство. Я утримаюся від озвучень прізвищ, хоча про кого йдеться, у школі знають. На час нашого службового розслідування вчитель був відразу відсторонений від роботи», — зауважила педагог.

За її словами, з дітьми працювали психолог, соціальний педагог і вони зараз почуваються нормально. Щодо вчителя, то, як зазначила пані Приделюк, його пояснення – «скупі» і він взагалі на цю тему не хоче говорити. На зауваження про вигадування прізвиськ дітям, пані Приделюк пояснила, що такий факт мав місце, але «це робилося жартома і він не прагнув злорадствувати з дітей».

«Вчитель зрозумів, що оступився. Можливо, хотів попросити вибачення. Але зрештою прийняв рішення, що морального права він не має залишатися працювати. Якщо батьки не хочуть зупинятися і бажають, щоб цей вчитель не працював надалі з дітьми, це їхнє право», — розповіла директор.

Позиція батьків: викладач не може надалі працювати з дітьми

Як розповів голова Асоціації батьків міста Ігор Романенко, за підсумками засідання Міжвідомчої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства сім’ї, жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчиненню, було складено протокол, який направлений в Броварське районне управління ГУ Національної поліції.

Ігор Романенко.

«Ми знаємо, що вчитель ЗОШ №6 і за сумісництвом заступник директора з навчально-виховної роботи написав заяву на звільнення за власним бажанням. Але моє бачення і бажання батьків, чиї діти постраждали, педагог повинен понести покарання згідно закону. Навіть якщо він звільнився за власним бажанням, ми хочемо довести справу до суду і в судовому порядку зробити так, щоб людина більше не мала можливості працювати з дітьми. У спілкуванні з дітьми, батьками у школі, ми дізналися, що викладач міг дозволити собі дати дитині прізвисько або називати предмети з некоректними приставками», — розповів пан Романенко. Водночас, співрозмовник зауважив, що під час уроку діти не слухалися вчителя та бавилися телефонами.

«Діти є різні. Гіперактивні або ж такі, що провокують вчителів. Але які б не були провокації, вчитель не має права так реагувати. Навпаки, він мав би своєю поведінкою показати як діяти в таких ситуаціях іншим дітям. А що маємо? Вчитель «показав приклад» тим, що одній дитині зламав зуба, а іншій засовував пальця в рота і ушкодив щелепу. Хоча мав би за таких обставин відвести дитину до директора, викликати батьків, повідомити соціального педагога. Насильство над дітьми — це неприпустимо.

Під час розмови з учителем, у нас склалося враження, що помилки він своєї не визнає. Говорить, що не пам’ятає як це було, не знає. На засіданні комісії, принаймні, зазначав, що не хоче зайвого говорити, буцімто, ми «на нього все повісимо», — розповів Романенко.

У Броварській поліції повідомили, що інформацію зможе прокоментувати слідчий відділ. Однак за стаціонарними номерами слухавку ніхто не брав.

«Трибуна-Бровари» свідомо не вказує імен та прізвищ учасників інциденту до завершення слідства.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017