В осінній призов потреба в строковиках склала близько 50 осіб, при цьому на дільницю не з’явилося понад 600 юнаків. Їхні прізвища було передано в Броварську поліцію для розшуку. Скільки хлопців намагатимуться «відкосити» від служби в цьому році – стане відомо через місяць, адже вже з 2 квітня стартує призов на строкову військову службу до Збройних Сил України, лав Національної гвардії та інших військових формувань.

Як повідомив журналістам «Трибуна-Бровари» заступник військового комісара Броварського об’єднаного міського військового комісаріату (ОМВК) Олександр Пилипенко, призов триватиме з 2 квітня по 31 травня. «Братимуть» хлопців від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

Олександр Пилипенко

За інформацією Олександра Пилипенка, згідно із планом, на строкову службу із міста та району мають набрати близько 80 призовників, за контрактом – 30.

6 березня виконком міської ради схвалив проект рішення «Про організацію та проведення в місті Бровари призову громадян України на строкову службу з 2 квітня по 31 травня 2018 р» та «Про відбір громадян України на військову службу за контрактом у 2018 році».

Під час призовного періоду працюватиме призовна комісія:

  • Голова комісії – Лариса Виноградова, заступник міського голови;
  • Володимир Ноженко – військовий комісар Броварського об’єднаного міського військового комісаріату, член комісії;
  • Тамара Стельмах – заступник нач. управління освіти та науки, член комісії;
  • Максим Скидан – заст. нач. Броварського відділу поліції, член комісії (за згодою);
  • Світлана Ковальчук – лікар, яка організовує роботу медперсоналу з медичного огляду призовників, член комісії (за згодою);
  • Любов Кваша – заст. нач. служби у справах дітей та сім’ї, психолог, член комісії;
  • Сергій Дубакін – заст. нач. штабу частини А 0766, член комісії (за згодою);
  • Ніна Назаренко – медична сетра ЦРЛ, секретар комісії (за згодою).

У разі відсутності з поважних причин членів комісії, виконком затвердив ввести в склад комісії інших осіб: Юрія Багмета, Ларису Федоренко, Ярослава Мазуренка, Вікторію Гурт, Ларису Теплюк, Олександра Внучкова, Людмилу Вертюх. Очолить склад альтернативної комісії керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов.

Засідання комісії відбуватиметься за графіком.

Проводитиме обстеження призовників медична комісія.

Своїм рішенням члени виконкому зобов’язують ЖЕКи та інші організації, підприємства і установи своєчасно подавати відомості про призовників, вручати їм повістки та забезпечувати прибуття за викликом. Керівники підприємств також мають своєчасно оповістити та відкликати призовників із відряджень та забезпечити своєчасне прибуття їх на дільницю. Однак, як стверджує Олександр Пилипенко, броварські юнаки масово “відкошують” від служби  в армії.

Згідно з рішенням виконкому, Броварський відділ поліції має розшукати, затримати та доставити до військового комісаріату громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку. Так після 2 квітня військкомат має передати у поліцію списки осіб, які на призовну дільницю не з’явилися. Як повідомив Олександр Пилипенко, під час весняного призову 2017 р. на дільницю не з’явилося близько 800 призовників. Їхні прізвища було передано в поліцію для розшуку. Згодом із поліції надали відповідь, що за місцем проживання даних осіб не виявлено, тож немає можливості направити їх у Броварський військкомат. Під час осіннього призову на дільницю не з’явилося понад 600 осіб, прізвища яких також було подано в поліцію для розшуку. Як стверджує заступник військового комісара, відповідь із поліції поки що не отримали. При цьому восени потреба в строковиках склала близько 50 осіб, а контрактниках – 30. Як зазначає Олександр Пилипенко, план по призову виконали.

Згідно із затвердженим рішенням виконкому, під час призову працівники ТОВ «Епіцентр К», КПБМ «Броваритепловодоенергія», Броварського вузлу поштового зв’язку, міськрайонного центру зайнятості мають допомагати призовній комісії оформляти призовні справи. За доставку призовників на збірний пункт відповідатимуть ТОВ «Союз-Авто», «Автопас-К», «Авто-Союз»,  «АТП  Інвантранс», «Бровариавтопас», ПАТ «Броварське АТП -13209» .

Як зазначено у проекті рішення, відділ культури має продовжити практику урочистої відправки молоді на військову службу. Однак востаннє такі урочистості у відділі культури відбувалися близько 10 років тому.

Для активнішого залучення 18-40-річних чоловіків та жінок до служби за контрактом, Броварський об’єднаний міський військовий комісаріат планує «запустити» рекламу. Зокрема, як зазначено в проекті рішення, по телебаченню (правда, не уточнили по якому – авт.), радіо (Броварське радіо має близько 2 тис. точок), в друкованих виданнях (ймовірно, йдеться про газету «Нове життя»), на стендах інформації та сайті міста. А для покращення військово-патріотичного виховання, пропаганди військової служби за контрактом, ознайомлення учнівської та студентської молоді з такою службою, ОМВК планує продовжити зустрічі з 11-класниками та  «Дні відкритих дверей» у військових частинах.

Фото – авторки та з мережі Інтернет

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"