Відзавтра, 15 грудня, на майдані Свободи запрацює локація «Фуд-корт» – зона харчування. Уже сьогодні підприємці ФОП «Колтун А.Б» встановили 7 будиночків, де поряд із солодощами та іншими смаколиками реалізовуватимуть і алкоголь.

У рамках проведення новорічно-різдвяних свят, 11 грудня виконком міської ради  надав дозвіл  ФОП «Колтун А.Б» на організацію та проведення  локації «Фуд-корт» із 14 грудня  2018 р. по 14 січня 2019 р. Сім будиночків  на алеї при вході в парк «Перемога» вже встановлено.

За інформацією директора ФОП Андрія Колтуна, щасливчиками, хто матиме можливість місяць торгувати на  площі Свободи, стали підприємці, які протягом року приймали активну участь у міських заходах: Дні міста та ярмарках. Ці ж підприємці мали змогу реалізовувати свій товар і минулого року  в  зоні харчування під час «Марафону новорічних свят». Як зазначає Андрій Колтун, реалізатори «медовухи», глінтвейну, вареників, чебуреків та різноманітних смаколиків отримали від відвідувачів схвальні відгуки, тож вирішили організуватися  і цього року.

За словами директора ФОП,  щоб отримати  дозвіл на організацію та проведення локації «Фуд-корт»,  було достатньо подати звернення на броварський виконком. 10 грудня шість підприємців організувалися у ФОП і подали таке звернення. Виконком його погодив уже наступного дня. Зауважимо, у місті не один десяток підприємців, тож бажаючих реалізовувати свій товар на центральній площі міста було б значно більше, ніж 6. Однак ніяких конкурсів чи тендерів із закупівлі послуг на організацію та проведення  локації «Фуд-корт» попередньо проведено не було.

Сам Андрій  у одній із яток планує організувати  «мангальну зону», де також реалізовуватиме бажаючим різноманітну випічку та глінтвейн. У скільки  обійдеться броварчанам цього року  продукція від організаторів зони харчування, пан Адрій  не повідомив, лише зазначив, що проведуть консиліум орендарів, де і погодять ціни. Попередньо озвучив, що, наприклад,  250 г глінтвейну коштуватиме 50 грн, а 350 г – 70 грн.

За словами підприємця, договір із виконкомом щодо відшкодування коштів за використану електроенергію ще не  укладено.

Цікаво, що  місто за оренду землі під ятки нічого не отримає. Отримає за оренду будиночків лише підприємець, у якого ФОП «Колтун А.Б» їх і орендував. У кого саме – пан Андрій  повідомити не побажав, лише зазначив, що за день оренди  одного будиночка має викласти від 430 до 500 грн.  У місяць це – від 13 до 15 тис. грн. При цьому місцевим підприємцям пропонували оренду за будиночок у розмірі 20 тис. грн. Нагадаємо, у період новорічно-різдвяних свят минулого року громадська організація «Громадське коло» надавала в оренду свої ятки на центральній площі  за 10-20 тис. грн за місяць. Кому пішли кошти за оренду – невідомо.

Що ж отримає місто від зони «Фуд-корт»? По-перше, каже пан Андрій, податки від ФОП. А це за місяць – у межах тисячі грн. По-друге, влада  має радіти, що підприємці організовують на новорічно-різдвяні свята для броварчан зону харчування.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"