Влада знайшла куди витратити ще 31 мільйон гривень

Новини 30 Тра. 2016 р., 13:04 535

Відділ капітального будівництва розробив документацію на проект — розширення вулиці Київська від площі Шевченка до вулиці Гагаріна і просить кошти у розмірі 50 тис. грн. на те, щоб розпочати тендерну процедуру. Таку інформацію обговорювали депутати на останньому засіданні бюджетної комісії.

Нагадаємо, що депутати Броварської міської ради вже голосували за затвердження Міської програми по будівництву та реконструкції вулично-шляхової мережі на 2016 — 2020 роки. Тоді програма передбачала на проект розширення вулиці Київська 37 млн. грн.

Як розповіла начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик, після проведення експертної оцінки ціна проекту визначилася 31, 961 млн. грн., а вже на найближчу сесію відділ капітального будівництва просить депутатів виділити з бюджету 50 тис. грн. для оформлення тендерної процедури. Як пояснила Людмила Олександрівна, на банківському рахунку повинно бути зарезервовані 50 тис. грн., щоб Держказначейство змогло після тендеру відразу ж зареєструвати договір з підрядником.

Той факт, що тендер буде проводитися вже у поточному році, став для членів бюджетної комісії новиною. Окремі депутати, як, наприклад, Вадим Мутило, висловили занепокоєння, що вже йде процес підготовки до тендеру ще тоді, коли не затверджена бюджетна програма на наступний рік. «А якщо депутати не затвердять міську програму вуличної та шляхової мережі? Якщо вирішать, що цей проект не на часі?», — запитав депутат Мутило. У відповідь начальник відділу Людмила Павлик сказала, що можна не хвилюватися, оскільки на початку кожного року бюджетні показники обновлюються, а начальник фінансового відділу Наталя Постернак додала, що всі кошти, які не використані, лягають вільними залишками на наступний рік.

«У нас уже кошти є на цей проект? Хто це так вирішив?», — знову запитав Вадим Мутило. У відповідь з уст Людмили Павлик прозвучало, що відділ капітального будівництва хоче провести тендер уже в цьому році, оскільки готова проектна документація. До того ж, Павлик зазначила, що якщо буде вирішене питання з тендером, з’явиться можливість додаткового фінансування проекту з обласного та державного бюджетів.

Втім, окремі депутати продовжили стояти на своєму, що ще не вивчена ситуація з бюджетом на наступний рік, не проводилося щодо проекту з депутатами жодних обговорень, а уже запускається тендерна процедура. «Ми, депутати, боремося за 9 мільйонів — чи правильно вони використовуються чи ні, а тут просто беремо — спокійно так 31 мільйон гривень відправляємо на будівництво вулиці Київської», — іронічно сказав депутат Мутило.

Зрештою, зійшлися на тому, що поки виділити 50 тис. грн., які будуть зарезервовані на банківському рахунку, але повернутися до цього питання на сесії (все-таки, рішення комісії має рекомендаційний характер).

Відзначимо, що де-факто проти цього рішення («утрималися») проголосували три депутати — Вадим Мутило (позафракційний), Ірина Веремчук («Солідарність») та Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»).

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018