«З турботою про кожного»: реальна підтримка чи імітація опіки?

Новини 18 Січ. 2017 р., 12:47 214

Наявність в суспільстві «соціально незахищених верств» обумовлює видатки на підтримку їхнього життя на достойному рівні. Та іноді здається, що чим більше ми піклуємось про цих людей, тим «вразливішими» вони стають. Можливо, корінь проблеми полягає в тому, що на державному рівні відповідні органи та служби не здатні правильно оцінити ступінь тієї самої «незахищенності»? Або ж соціальна допомога врешті стає настільки мізерною чи несвоєчасною, що втрачає свій сенс.

Проявом турботи про найбільш «вразливі» верстви населення в Броварах є однойменна програма, що покликана підтримати кожного, хто опинився в складних життєвих умовах. Відповідно, через Управління соціального захисту населення кошти платників податків розподіляються між їхніми головними споживачами в рамках Міської програми «З турботою про кожного» на 2015—2017 роки, затвердженої 25.12. 2014 року.

За поданням профільного управління на розгляд сесій міської ради виносяться рішення про затвердження кошторисів витрат на потреби броварчан, що потребують підтримки. А відповідальність за прийняття тих чи інших рішень пересічні громадяни покладають головним чином на депутатів міської ради, як кінцеву інстанцію.

Поява проектів рішень до чергової сесії 09.02.17 р., підштовхнула нас до аналізу міської програми «З турботою про кожного» в частині фінансування пункту «Забезпечення фінансової підтримки громадських організацій, які надають медико-соціальну та іншу допомогу громадянам похилого віку, інвалідам, соціально незахищеним верствам населення» за останні два місяці.

15 листопада 2016 року відбулись бюджетні слухання по Управлінню соціального захисту населення в рамках підготовки до прийняття бюджету на 2017 рік.

Кожен з отримувачів бюджетних коштів тоді доповідав про своє «фінансове бачення» на 2017 рік, яке мало бути відображене в проектах рішень.

Як протягом наступних сесій Броварської міської ради балансували витрати на «турботу» можна побачити в таблиці:

У таблиці журналісти «Трибуна –Бровари» використали матеріали відповіді на депутатський запит Ірини Веремчук, що стосувався роз’яснення видатків на заходи Управління соціального захисту по програмі «З турботою про кожного». А також додаток до рішення Броварської міської ради та проект рішення БМР .

Якщо проаналізувати цифри, то розміри опіки про малозахищених громадян мають тенденції як збільшуватись, так і зменшуватись.

Загалом під скорочення фінансування потрапили дві організації, що займаються розвитком, навчанням та доглядом за дітьми з особливими освітніми потребами: ГО «Батьки «Мозаїки» та ГО «Можливо все».

Справа в тому, що під час сесійного засідання 15 грудня 2016 року депутати підтвердили своє бажання допомогти батьківським об’єднанням і загальна сума видатків на обидві ГО склала – 1762000 грн. Та вже під час голосування 22 грудня 2016 року за бюджет в цілому суми в підготовлених проектах були значно зменшені – 800000 грн і класифікувались як «інші видатки». Результатом незадовільної підготовки секретарем та апаратом ради сесії, коли депутатами напередодні  та в день голосування за бюджет 2017 року надсилались списки «додаткових» проектів рішень стало, зокрема, скорочення анонсованої підтримки дітям з особливими потребами на 962 тисячі гривень.

Керівник фінвідділу Броварської міськради  Наталія Постернак передбачала «урізання» фінансових запитів, але пропорційного чи масового характеру щодо інших «споживачів» бюджетних коштів по соціальному захисту населення вони не набули.

Більше того, в проекті, що виноситься вже на розгляд чергової сесії 9 лютого 2017 року з’явився новий отримувач – фінансування для ГО інвалідів «Чорнобильські Дзвони» (голова – Авксентій Гранат) в розмірі 95 тис. грн.

Одним з прикладів фінансової стабільності можна вважати діяльність Товариства Червоного Хреста, яка стала більш доцільною та затребуваною.

Ми спробували порівняти в таблиці кошторис витрат організації після бюджетних слухань (рішення сесії міської ради 15.12.16 р.) та проект, що пропонується депутатам на розгляд 09.02.17 р:

З бюджету товариства на 2017 рік «зникли» видатки на продуктові набори, що в попередні роки роздавались від імені Ігоря Сапожка, проте фінансування на організацію у цілому не зменшилось, а навпаки – зросло в частині «матеріального заохочення працівників». Дивує ще й те, що витрати на комунальні послуги, всупереч загальноукраїнській тенденції, знизились.

Важко збагнути, якими категоріями чи нормами керувались чиновники міськради під час перерозподілу «реального» міського кошторису. І чому з профіцитом бюджету наприкінці 2016 року профільні управління не збалансували видатки на незахищені верстви населення?

З огляду на те, що матеріал видається напередодні розгляду проектів депутатськими комісіями, є надія, що цифри зацікавлять не тільки обранців з бюджетної комісії, а й всіх депутатів та міського голову, що опікуються або декларують опіку над соціально незахищеними верствами населення.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018