Земельні ділянки під гаражі: Координаційна рада АТО перевірить фактичне місце проживання претендентів

Новини 03 Тра. 2017 р., 21:01 364

3 травня у Броварській міській раді відбулося засідання Координаційної ради з питань АТО, на якій мали б розпочати формування списків учасників бойових дій, АТО та членів загиблих сімей учасників АТО, що мають право на отримання земельної ділянки під гаражі. Робота не розпочалася, оскільки з’явилися певні юридичні труднощі з доступом до персональних даних.

Спочатку між учасниками засідання тривали певні дискусії щодо списків волонтерів, які опинилися серед претендентів на земельні ділянки та військових, які є іногородніми. Частина присутніх учасників засідання навіть заявили про неприпустимість перебування на засіданні представників ЗМІ. Однак більшість військових і членів Координаційної ради закликали колег пам’ятати, що все, що відбувається в стінах комунальної власності не може бути таємним. Журналістів, щоправда, ввічливо попросили публічно не озвучувати інформацію, яка стосується персональних даних.

Зрештою, присутні військові та волонтери дійшли згоди, що потрібно списки волонтерів відкласти в принципі, а в першу чергу звернути увагу на тих учасників АТО та їх сімей, які є броварчанами та мешканцями Броварського району. Щодо можливого поділу на міських і районних, то члени Координаційної ради та учасники АТО одноголосно заявили — поділу за пріоритетами між міськими та районними військовими не буде. «В окопах під кулями ми всі були пліч-о-пліч і не ділилися на районних та міських. Не буде цього і у мирний час», — заявили присутні учасники АТО. Щодо бійців АТО, які не з Броварщини, то члени Координаційної ради зазначили: відмовляти нікому не можна, але пріоритети мають бути в такому порядку: місто і район, а вже потім — військові частини інших регіонів.

А ось розпочати опрацьовувати списки виявилося неможливим. Як заявили дві присутні представниці земельного відділу Броварської міської ради (повні списки, понад 800 осіб, знаходяться саме у цього відділу), списки з персональними даними вони мають право надавати лише посадовим особам (серед присутніх таким виявився лише радник з питань АТО Станіслав Малець). Та й то, як заявили чиновниці, вони жодній людині не дадуть документи виносити з кабінету.

Члени Координаційної ради та земельного відділу дійшли згоди, що спеціалісти земельного відділу БМР підготують списки усіх претендентів на земельні ділянки для депутатів міської ради, які мають право доступу до такої інформації. А вже депутати спільно з членами Координаційної ради робитимуть перевірку, чи є учасник АТО броварчанином або жителем району чи іногороднім, чи відповідає його місце проживання місцю прописки.

Визначити, чи проживає людина де-факто за вказаним місцем проживання можна за актами, які складені депутатами. Після того, як кожен учасник АТО та бойових дій пройде своєрідне «сито» індивідуальної перевірки, буде сформовано новий список, який виноситиметься як проект рішення на сесію міської ради. Міський голова Ігор Сапожко, який зайшов до зали під час засідання, не виключив скликання по цьому питанню позачергової сесії міської ради.

Зазначимо, що під час засідання було озвучено, що частина заявок на земельні ділянки була складена на основі актів обстеження за участі депутата «Свободи» Олега Шевчука (присутній депутат це підтвердив). Заявниками ж виявилися добровольці батальйону «Карпатська Січ».

Здивування викликало те, що у списках претендентів були заявники, включені на основі актів обстеження, складених іншими депутатами (яких саме — не прозвучало), а також волонтери, яких члени Координаційної ради охарактеризували як «випадкові», однак акцент чомусь був зроблений саме на хлопцях, які пішли захищати країну не по призиву, а добровольцями. Хоча останні, можливо, мають більше моральних прав на матеріальні блага та преференції.

Формування перших списків заплановано на середу 10 травня, хоча перевіряти дані від земельного відділу по учасниках АТО та бойових дій члени Координаційної ради почнуть уже 4 травня о 10.00.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017