Юрій Скотніков: «Руками депутатів хочуть узаконити самозахоплення земельних ділянок»

Інтерв’ю, Новини 03 Гру. 2015 р., 21:43 51

Під час останнього засідання робочої групи, яка трансформується у комісію з питань земельних відносин, архітектури та будівництва, одним з найактивніших його учасників став депутат Юрій Скотніков. Хоча, формально представник «Самопомочі» не входить до групи, з якої сформується у подальшому «земельна» комісія, однак, депутат ще до виборів неодноразово проявляв себе як борець проти незаконної торгівлі, порушення громадського порядку у людних місцях, незаконно встановлених МАФів тощо. Тож його поява на робочій зустрічі, де подібних питань багато, була цілком логічною. До того ж, склалося візуальне враження, що до зустрічі Юрій Скотніков підготувався чи не найбільше — майже по кожному питанню володів інформацією і намагався віднайти «підводні каміння».

— Юрію Анатолійовичу, які проекти рішень, на Ваш погляд, потребують досконального вирішення?

— Таких дуже багато. Зокрема тих, які стосуються малих архітектурних форм. Ось і ГО «Народний контроль» підняв зараз тему ревізій всіх МАФів, а також продовження роботи по створенню комплексної схеми їх розміщення.

Питання дуже актуальне, але тут переплітаються інтереси громадськості, яка прагне порядку, й інтереси малого бізнесу. Малий бізнес говорить про те, що це — робочі місця, громадськість, навпаки, каже про те, що потрібно наводити порядок. Потрібно шукати компроміс.

Щодо питань виділення землі, то вони залишаються непрозорими. Там є корупційна складова. Як пояснити, що люди без зв’язків практично не мають можливості отримати ділянку і на всі звернення отримують відмову, а прокурори , інші «володарі» світу якимсь чином знаходять вільні для себе ділянки? Як кажуть: «закон один, а людей багато — на всіх не вистачає». Треба депутатам виробляти відкритий механізм набуття земельних ділянок у місті.

— По деяких питаннях Ви виступали надто емоційно...

— Справді. Є деякі питання продовження договорів земельних сервітутів. Я виступав емоційно по тих питаннях, де є факти самозахоплення землі чи території деякими підприємцями у місті Бровари. І зараз ми бачимо, що ці люди намагаються узаконити ці самозахоплення. Тобто, вони подають документи нібито на стару ділянку землі, наприклад, 30 кв. м., а по факту — захоплення землі метрів на 130. Представники земельного відділу нібито не помічають, що відбувається самозахоплення і виносять на розгляд майбутньої комісії проект рішення щодо продовження оренди на ці 30 кв. м. По факту маємо, наприклад, не один павільйон, а уже цілих три магазини.

Я бачу у цьому корупційну складову. Інакше — як пояснити, що представник земельного відділу виносить на розгляд депутатів фактично самозахоплення ділянок? Представники земельного відділу кажуть, що підприємці подали якісь документи, але зачекайте, нам—депутатам, подається на затвердження (продовження оренди) виділення «старої» ділянки, хоча по факту — на даній території відбулось самозахоплення ділянки в рази більшої і ніби про це земельний відділ не знає. Тут вже, напевно, є якась зацікавленість членів земельного відділу.

Корупційна складова залишається, а питання готуються не прозоро. Роботи у депутатів буде дуже багато.

— Прозвучала інформація про те, що Спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста повинен надати депутатській групі для ознайомлення документацію, яка стосується проектів рішень до 3-ї сесії міськради. Про що йдеться?

— По-перше, добре, що призначений тимчасово виконуючим обов’язки начальника Спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста (нині цю посаду займає громадський активіст та член ГО «Громада Броварів» Олег Єжаков — прим. Т. Б.). Зараз ведеться робота по виявленню таких порушень як самозахоплення, незаконно встановлені МАФи тощо. Думаю, що усі побажання від власників МАФів, які подали заявки на продовження оренди, будуть перевірені в. о. керівника спецвідділу і ми будемо бачити реальну ситуацію — чи є порушення у цих власників, чи самозахоплення, чи можливо якесь перевищення метражу. Ось таку додаткову інформацію повинен надати спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста. А ми вже будемо від неї відштовхуватися.

Я вважаю, що коли йдуть порушення законів, коли виділяють, наприклад, незаконно земельні ділянки під літні майданчики, то треба брати і наводити порядок.

Це також стосується кіосків роздрібної торгівлі «Кулиничі». Звучали думки про те, щоб їх незаконне встановлення, може легалізувати, застосувати штрафні санкції і дати їм можливість далі працювати. Вважаю, що це неправильно. Фактично — це узаконити злочин проти громади. А він повинен бути навпаки покараний. Тому що завтра інший порушник скаже: чому їм дозволяється, а мені ні ?

— Чи вдасться за той час, що залишився, вивчити детально усі питання, які стосуються майбутньої комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва?

— Я вважаю, що якщо раніше спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста фактично не працював, а постійні комісії працювали спочатку на свої інтереси, а потім на інтереси громади, то зараз бачу позитивні зміни. Єдине, що ці зміни будуть робитися не відразу, а крок за кроком. Також треба виробляти механізми прозорості набуття земельних ділянок, а на жаль на даний час за рахунок землі збагачуються чиновники та ділки . Також у нас виросло покоління представників малого і середнього бізнеса, яким начхати на інтереси громади і вони вважають, що «за долю малую» можуть вирішити всі питання і прикрити всі свої  неблагодійні вчинки . Багато проектів виноситься на чергову сесію, таке відчуття, що клерки земельного відділу хочуть скористатися необізнаністю «молодих» депутатів, але час є, і я бачу бажання членів комісії не бути статистами, а реально, розібрати всі проекти рішень.

Фото — Бажен Левковець.

На фото Юрій Скотніков — крайній зліва

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017