8 липня у Великодимерській обєднаній територіальній громаді відбудуться перші вибори у старостинських округах та проміжні – з обрання депутата селищної ради.

Офіційно громада у Великій Димерці свій відлік починає з 29 жовтня 2017 року, коли проводилися вибори депутатського корпусу та голови громади. Новообрана рада ОТГ одним із перших кроків вирішила не проводити одразу вибори старост, а призначити у чотирьох створених старостинських округах (Бобрицький, Жердівський, Руднянський та Шевченківський) виконуючими обов’язки старост тодішніх сільських голів. Керівництво громади вважало на той час, перед громадою стояли непрості завдання, зокрема, організаційно-правова робота з ліквідації сільських рад, передачі комунального майна територіальних громад сіл на баланс новоутвореної громади, формування управлінської структури ОТГ. Тож вирішили, що недоцільно оголошувати вибори старост, важливо було спочатку пройти перший відповідальний етап становлення громади.

Виконуючими обов’язки старост стали сільські голови, обрані на свої посади під час місцевих виборів 2015 року: у Бобрику – Микола Литвин, Жердовій – Тетяна Зубко, Рудні – Олександр Карчевський, Шевченковому – Володимир Йовенко. Двоє останніх на ці посади балотувалися і були обраними вперше.

Рішення про призначення виборів старост Великодимерська селищна рада ухвалила на восьмій сесії 27 квітня 2018 року, фактично через півроку діяльності ОТГ. Їх проведення призначили на неділю, 8 липня. 13 червня Великодимерська селищна виборча комісія своїми постановами зареєструвала 12 кандидатів на чотири посади старост.

Причому, якщо у Жердовій за посаду сільського старости боротимуться одразу п’ять кандидатів, то вибори у Бобрику відбудуться на безальтернативній основі, оскільки зареєструвався лише один претендент.

Об’єднує усіх кандидатів наявність вищої освіти, лише один з 12-ти зазначив свою приналежність до партії, решта – безпартійні (свою партійність зазначив Дмитро Іванов, кандидат на посаду старости Жердівського округу, який є членом ВО «Батьківщина»).

П’ять з 12 кандидатів вже обиралися свого часу головами сільських рад, дехто – неодноразово.

Виборці Бобрика та Гайового (Бобрицький старостинський округ) у виборчих бюлетенях побачать 8 липня знайоме прізвище. Єдиним кандидатом там є 54-річний Микола Литвин – очільник бобрицької громади з 15-річний досвідом. Уперше на посаду голови місцевої сільської ради був обраний у 2002 році. В останні місяці виконував обов’язки старости у Бобрику.

Із трьох кандидатів обиратиме свого старосту громада села Шевченкове. Претендентами є нинішній в.о. старости Володимир Йовенко – 61 рік, у 2015 році  виграв вибори і вперше у своїй біографії сів у крісло голови Шевченківської сільської ради.

Конкуруватиме з ним найстарший серед усіх 11-ти кандидатів 64-річний Григорій Жиглій. Свого часу він керував комунальним підприємством, був членом виконкому. Нині, як зазначив у біографії, обіймає посаду директора.

Виявив бажання змагатися за посаду старости у Шевченковому 35-річний Ярослав Халєєв – відомий громаді як тренер із боксу. У 2017 році його обрали депутатом Великодимерської селищної ради, а нещодавно призначили начальником сектору фізкультури та спорту Великодимерської ОТГ.

У Рудні у виборчому бюлетені теж фігуруватимуть три прізвища. Виявили бажання стати старостою у цьому селі 62-річна Ганна Макарова, пенсіонерка. Проте надзвичайно цікавим у Рудні буде протистояння двох інших кандидатів. За посаду старости боротимуться 57-річний Олександр Карчевський (виграв вибори на посаду сільського голови у 2015 році,до останнього часу виконував обов’язки старости Рудні) та Алла Кадирова, 1967 року народження. Саме Алла Кадирова та Олександр Карчевський були головними претендентами на місцевих виборах за посаду голови Руднянської сільської ради у 2015 році. Перемогу, як вже зазначали, отримав тоді Олександр Карчевський.

Після програшу Аллу Кадирову, що очолювала Руднянську сільраду з 2009 по 2015 роки, запросили на роботу до Броварської районної ради, де вона працювала начальником відділу комунального майна.  У 2017 році її обрали депутатом Великодимерської селищної ради (ОТГ). Нещодавно пані Кадирову призначили начальником відділу освіти Великодимерської громади, та попри це вона вирішила балотуватися на посаду старости Рудні.

«Найвеселіше» виборцям Жердівського старостинського округу, куди входять жителі Жердової, Тарасівки, Вільного, Підлісся, Захарівки, Покровського та Михайлівки. Там зареєстровано 5 кандидатів на посаду старости. Боротиметься за посаду діюча голова Жердівської сільради 55-річна Тетяна Зубко. Вперше вона була обрана головою сільради у 2006 році, потім керувала Жердовою до виборів в раду ОТГ восени 2017 року, далі – виконувала обов’язки старости. Конкуруватимуть із нею четверо: 37-річний громадський активіст, генеральний директор Олександр Короленко, заступник керівника СТО Віктор Шусть, 1965 року народження, 51-річний приватний підприємець Петро Миронець.

Останнім, хто встиг подати документи на посаду старости у Жердовій, став  23-річний  Дмитро Іванов, – наймолодший серед усіх претендентів. У жовтні 2017 року був обраний депутатом Великодимерської селищної ради, на той час – тимчасово непрацюючий. Належить до партії ВО «Батьківщина».

8 липня у Великодимерській громаді оголошено також проведення проміжних виборів депутата селищної ради. Як відомо, Віктор Постол нещодавно добровільно склав із себе повноваження депутата, вирішивши зосередитися на кар’єрі боксера-професіонала. Великодимерська селищна виборча комісія відповідною постановою від 13 червня 2018 року зареєструвала кандидатом в депутати Андрія Федоренка. Він став єдиними претендентом на депутатський мандат від округу №11 у Великій Димерці. Андрію Федоренку 29 років, він юрист за освітою, є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата України Павла Різаненка.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"