Не рідше одного разу на рік сільський, селищний, міський голова повинен звітувати про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами, що зазначено у ст.42 Закону про місцеве самоврядування. Причому, варто наголосити, що йдеться саме про відкриту форму зустрічі з людьми.

Станом на першу декаду лютого 2018 року можна констатувати, що лише кілька керівників громад провели цей обов’язковий для них захід. Наприкінці грудня 2017-го звітувала сільський голова Зазим’я Людмила Спичак. Ще раніше, 24 листопада, саме на публічній зустрічі провів звіт очільник громади Погребів Віталій Крупенко. І це був яскравий приклад, коли сільський голова провів захід, дотримуючись чинного законодавства.

У вересні 2017 року, як він сам стверджує, прозвітував на той час сільський голова, а нині виконуючий обов’язки старости Бобрика Микола Литвин. За його словами, тоді відбувалися громадські слухання щодо утворення Великодимерської громади, а ще одним питанням він провів свій звіт.

Юрій Бобко, сільський голова Богданівки, свій публічний звіт провів 1 жовтня 2017 року. Зараз планує на найближчій сесії зробити це перед депутатами, а вже значно пізніше – і перед громадою.

У жовтні попереднього року звітував у приміщенні сільської ради про пророблену раніше роботу Віктор Петренко з Княжич. Стосовно майбутнього звіту конкретно за 2017 рік – ще не планував.

Останні події у Калиті пришвидшили момент звітування екс-голови громади Олексія Христинченка (станом на сьогодні він звільнений з посади). Це сталося на зборах громадян, які на початку лютого зійшлися обговорити конфлікт голови з депутатським корпусом та рішення про дострокове припинення повноважень, але першим питанням порядку денного поставили звіт селищного голови.

Голова іншої, нещодавно утвореної громади – Великодимерської – Анатолій Бочкарьов погоджується, що звіт треба робити. Але варто вдатися до цього дещо пізніше. «Говорити треба вже про справи громади, – каже він. – А вона існує лише кілька місяців, проходить етап становлення. Тому, трішки треба ще часу, аби говорити про якісь конкретні речі».

Очільник світильнянської громади Володимир Кругляк звіт ще не робив. Сказав, що проведе його спочатку на найближчій сесій, а перед людьми? «Ну, може, десь у червні», – відповів пан Кругляк.

Поєднати корисне й приємне хоче в.о.старости Рудні Олександр Карчевський. Пан Олександр записав собі в плани прозвітувати на Масницю. Будуть люди, буде перед ким розповідати про зроблене,послухати думку людей.

На почату березня хотіла б це зробити і сільський голова Красилівки Раїса Нагібіна. Хоча неформальний звіт у неї був раніше. Минулого року у селі двічі пройшли громадські слухання, де пані Нагібіній доводилося розповідати і про зроблене, і про нинішній стан справ. Проте, то не було офіційним звітом, і пані Нагібіна це розуміє.

Така ж ситуація і у Вадима Булкота (Калинівка). Перипетії з утворенням громади зробили його спілкування із членами громади регулярним. Але йому теж доведеться подумати про день офіційного звіту.

Є голови, які і не проводили звіти, і ще не знають, коли це зроблять. Чіткої відповіді – коли це буде? – не дали пухівський голова Микола Труба, Ігор Андріяш з Літок, русанівський Володимир Слизюк, Володимир Йовенко із Шевченкового.

Очільник плосківської громади Лідія Демчук планує звітувати на сходці села, але коли вона буде – не знає. Схиляється до того, що члени рожівської громади прослухають слово Софії Величенко про зроблене у 2017-му в лютому. Віталій Куць, сільський голова Требухова, каже, що його публічний виступ перед громадою станеться найближчим часом.

Анатолій Дніпровий

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"