Жителі 5-поверхівки на вул. Гагаріна, 11 в Броварах на цей час лишаються без газу, але вже зі світлом. Дах будівлі перекрили рубероїдом, щоби запобігти підтопленням через дощі. Згорілі конструкції демонтували і вивезли. Наслідки пожежі продовжують ліквідовувати, одночасно рахуючи збитки. Про це розповідають чиновники Броварської громади.

Нагадаємо, пожежа в будинку на вул. Гагаріна, 11сталася в п’ятницю ввечері. У ДСНС називають точний час займання (або надходження повідомлення про займання) – 20:29. Унаслідок інциденту знищено принаймні одну квартиру і дах, який горів на всій площі споруди.

Тимчасові незручності

Станом на сьогоднішній ранок мешканці будинку все ще лишаються без газу. Водночас електрику вже підключили до будинку – за винятком квартири, де сталося займання. Це помешкання вигоріло вщент, розповіла заступниця начальниці управління БЖКГІТ Оксана Семеник під час оперативної наради за участі міського голови.

Читайте також: Масштабна пожежа в Броварах на Гагаріна,11: причини і наслідки

Інформацію про відсутність газу і підключення електрики в приватних розмовах підтверджують і місцеві жителі, вказуючи, що також відсутнє кабельне телебачення.

Зі слів Оксани Семеник, здійснити обстеження та пустити газ до газплит не вдається, оскільки  частина мешканців вдома відсутня.

Такі оголошення розвішані на будинку. Зі слів Оксани Семеник, їх постійно зривають місцеві жителі

Роботи на об’єкті

Зі слів Оксани Семеник, унаслідок пожежі та її ліквідації підтоплено квартири, пошкоджено вікна та балкони, антени, кондиціонери. Станом на ранок сьогоднішнього дня складено 64 акти обстежень. Серед них у 29 випадках наявні пошкодження як зовнішні, так і внутрішні.

Обгоріла супутникова тарілка

Як зазначає Оксана Семеник, протягом вихідних із будинку демонтували всі залишки покрівлі, зачистили від сажі перекриття і «закатали» одним шаром рубероїду покрівлю (2 тис. кв. м), щоби дощ не заливав помешкання. Також комунальники частково прочистили вентиляційні канали.

Довкола будинку можна знайти вугілля – залишки горіння даху

Працівники закладів на І поверсі продовжують чистити підходи від сажі та вугілля

Нагадаємо, що 20 червня 2018 року сталася схожа пожежа в 5-поверхівці на вул. Гагаріна, 16. Тоді вогонь так само знищив дах. За кілька днів після того, як і нині, почалися дощі. Перекриття не були ізольовані, тож вода затопила верхні поверхи будинку.

Читайте також: Погорільців по вул. Гагаріна, 16 заливає дощем із нечистотами. Роботи над дахом тривають. ФОТО

Варто зауважити, що в будинку на вул. Гагаріна, 11 капремонт даху зробили лише минулого року. У 5-поверхівці також замінили вікна та облаштували водовідведення. Усього ремонт обійшовся в 2 млн грн.

Сьогодні на сайті ради Броварської громади з’явився протокол засідання комісії виконавчого комітету Броварської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У документі без дати надано вказівки, зокрема, щодо евакуації постраждалих.

Комісія з ТЕБ та НС також створила тимчасову комісію щодо забезпечення умов життя для жителів будинку на вул. Гагаріна, 11. Як розповів член цього колегіального органу депутат Сергій Батюк, відселили лише двох осіб зі знищеної квартири. Їх поселили в готелі  «Спорт».

Гроші на компенсації та ремонт

Уже завтра, 26 серпня, відбудеться сесія міської ради. Однак питань щодо виділення коштів у зв’язку з пожежею на вул. Гагаріна, 11 не виносять. Утім, як зазначив «Трибуні» міський голова Ігор Сапожко, кошти однозначно виділятимуть. Але пізніше, адже зараз працює комісія, яка визначає розміри збитків і суми необхідних компенсацій для мешканців. Лише після цього підіб’ють підсумки. Тоді влада скличе позачергову сесію та виділить необхідну суму. Виплати для всіх потерпілих будуть різними.

Зі слів Ігоря Сапожка, наразі також  вирішують питання з облаштуванням майбутнього даху. Сергій Батюк уточнив, що від шатрового даху, який згорів, можуть відмовитися як від пожежонебезпечного. Покріплю, ймовірно, зроблять звичайною – горизонтальною, адже це технічно можливо.

Читайте також

  1. Вул. Гагаріна, 16: рік після пожежі. Про висновки для аналогічних будинків із шатровими дахами
  2. Люди відмовлялися виходити із палаючої будівлі. Пожежа на вул. Гагаріна, 16. ФОТО
  3. ДТП у Броварах та Шевченковому за участі мотоциклістів. Є постраждалі та загиблі. ВІДЕО