Окрім питання проведення позачергової сесії щодо кадрових питань на порядку денному «висять» ще дві актуальні теми.

По-перше, з боку міського голови Ігоря Сапожка немає жодної реакції на лист-звернення  депутатів щодо проведення сесії на тему звіту про роботу відділів культури (на чолі з Наталею Багмут) та молоді і спорту на чолі з Дмитром Рожковим.

По-друге, як повідомляють у соціальних мережах члени Громадської ради при управлінні освіти, на адресу голови Громадської ради при управлінні освіти Ігоря Романенка надійшов лист за підписом міського голови Ігоря Сапожка, де наголошено, що начальник управління освіти хоч і обирається на конкурсній основі, проте може призначатися на посаду та звільнятися відповідно до «Положення про управління освіти і науки Броварської міської ради» від 1 жовтня 2013 року, тобто винятково за поданням міського голови.

Видання «Трибуна-Бровари» звернулося за коментарем до голів кількох фракцій щодо вищезгаданих питань. Співрозмовниками стали Євген Гредунов («Солідарність»), Андрій Василенко («Самопоміч»), Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»), Олег Шевчук («Свобода») та Вадим Андрієвський (Радикальна партія Олега Ляшка).

— Яка позиція вашої фракції щодо відсутності реакції з боку міського голови Ігоря Сапожка на звернення депутатів про скликання позачергової сесії щодо звітування про свою роботу відділів культури та молоді та спорту? Чи актуальне сьогодні звітування цих відділів?

Євген Гредунов:  Згідно законодавства у міського голови є два тижні, щоб призначити позачергову сесію. Якщо такої не буде, будемо діяти. Звітування обох посадовців на сьогодні актуальне. Є багато людей, які працюють в галузі культури, але проживають не в Броварах, та все ж хотіли б почути звіт пані Наталії. Є багато спортсменів, тренерів та фахівців, в яких накопичилося багато питань до пана Дмитра. Почути про розвиток спорту у місті Бровари — це теж їхня пропозиція. Нехай громадськість почує.

Андрій Василенко («Самопоміч»): У будь-якому разі звіти цих посадовців актуальні. Щоправда, на останній черговій сесії вийшло дещо сумбурним голосування по програмі відділу культури — хтось її погодив, хтось — ні. Хоча, наскільки я знаю, настрої багатьох депутатів відображають настрої суспільства — це визнати роботу відділу культури незадовільною. Зокрема, і його очільника. Чи це найбільш насущна проблема Броварів? Мабуть, ні. Але з іншого боку зараз зав’язаний такий клубок проблем, що треба з чогось починати.

Згідно законодавства, у двотижневий термін міський голова повинен скликати позачергову сесію, тож наступний крок за ним. Звичайно, Ігор Сапожко міг би відразу відреагувати і скликати сесію, але, як показує практика, — і міський голова, і всі чиновники старого формату люблять чекати до самого останнього дня і потім щось робити.

Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»): Міський голова порушує регламент Броварської міськради, адже він мав протягом 3 робочих днів після надходження пропозиції депутатів скликати сесію або дати обґрунтовані заперечення. Він не зробив ні того, ні того. У такому разі депутати можуть самі скликати сесію 1/3 від загального складу ради. Це передбачає стаття 13 Регламенту. Та й бездіяльність мера не повинна пройти безслідно, за це мають бути юридичні наслідки.

Питання якості роботи начальників відділу культури та молоді і спорту однозначно стоїть гостро та потребує розгляду депутатами. Не дарма аж 4 фракції підписались під пропозиціями скликати сесію.

Це важливі сфери, і ми маємо право дати свою оцінку роботі керівників. І вона не обов’язково буде негативною. Якщо чиновник переконає депутатів, що дійсно ефективний на своїй посаді, депутати просто висловлять йому свої побажання та пропозиції. Якщо ж робота переважно імітується, ініціативи громади та працівників нехтуються, якщо дозволяється хамство та поведінка, не гідна посадовця, то така людина має піти з посади.

Олег Шевчук («Свобода»): Те, що ці посадовці повинні звітуватися, підтримую обома руками. А сам факт відсутності реакції з боку міського голови на звернення депутатів про проведення позачергової сесії ми на фракції ще не обговорювали.

Вадим Андрієвський (Радикальна партія Олега Ляшка): Я вперше чую про такий лист-звернення до міського голови. Я його не бачив і не в курсі про нього. Начальник відділу культури Наталя Багмут звітувала на останній черговій сесії, ми вислуховували її по програмі діяльності її відділу.

Щодо відділу молоді та спорту — так, звичайно, можна було б послухати звіт по його роботі. Є програми, проблемні питання, які потребують розгляду.

— Яка позиція вашої фракції щодо обрання начальника управління освіти?

Євген Гредунов: Узгодженої кандидатури у нас немає. Питання обрання головного освітянина Броварів ми обговорювали неформально. Вважаємо, що це має бути фахова людина і має досвід.

Андрій Василенко: На цю посаду, як і на будь-яку іншу, бажано, щоб конкурс був максимально відкритий, із залученням максимальної кількості кандидатів. Лише так можна досягнути максимальності ідей. Якщо кілька людей будуть претендувати на цю посаду, вони будуть висловлювати свої ідеї, бачення, з яких можна буде робити програму. Тобто потрібно залучити як претендентів максимальне коло людей.

На жаль, та система освіти, яка є зараз, у порівняні з європейським рівнем дуже відстає. А тому у мене є надія, що якісь новаторства привнесе людина, яка є не з цієї системи. І мене ще обурює, що нині начальник управління освіти не займається удосконаленням системи освіти як такої, а керує ремонтами, фінансовими потоками і т. д. Начальник управління освіти не повинен займатися будівництвом шкіл чи ремонтами. Він у першу чергу повинен реформувати, змінювати і контролювати розвиток сфери освіти.

Хотів би зазначити, що один із кандидатів — Ольга Романенко є незалежною людиною і не є членом команди «Самопоміч». Неодноразово почувши від міського голови, що потрібні змінив сфері освіти, я абсолютно щиро включився в процес обговорення і пошуку кандидатури начальника управління освіти. Спілкувався з батьками, зустрічався з людьми. Мені здалося, що пані Ольга могла б бути корисною для управління освіти. Саме я порадив їй більше займатися громадською діяльністю у Броварах, щоб у перспективі висунути свою кандидатуру на посаду начальника управління освіти. Але чомусь це було сприйнято як те, що Ольга Романенко «моя» людина.

Інша справа, що коли я побачив дискусію на Громадській раді при управлінні освіти і шалений спротив, коли кадри управління просто не хочуть змін, говорячи, що все нормально і чудово, я висказав позицію, що рекомендуватиму їй зняти свою кандидатуру. Оскільки не бачу сенсу воювати з вітряками.

Найголовніше, що я зрозумів: міському голові і профільному заступнику зміни не потрібні. Це проявилося у шаленому спротиві і небажанні змін як таких, в неможливості розглядати кандидата, який не є частиною цієї системи. За принципом: якщо людина не з нашої пісочниці, то ні.

Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»): Те, як проходить псевдоконкурс на посаду начальника управління освіти та науки Броварів, викликає лише обурення та осуд.  По-перше, текст оголошення про вакансію дуже звужує коло осіб, які можуть взяти участь у відборі. Все виглядає так, ніби вимоги виписані під конкретну особу — директорку 2 школи, депутатку від партії міського голови Оксану Мельник, яка раніше входила до фракції Партії регіонів.

По-друге, Сапожко зайняв вкрай авторитарну та неприпустиму позицію щодо участі громадськості у пошуку нового очільника броварської освіти.

Громадська рада при Управлінні освіти подала звернення з проханням залучити їх до відбору, а також скоригувати умови — щоб було більше якісних претендентів. Однак мер, який має діяти в інтересах громади, проігнорував батьківські комітети та відмовив у проведенні відкритого обговорення кандидатур на начальника освіти. Це дикість у країні з демократичним устроєм.

Щодо кандидатур, то ми наразі проводимо зустрічі з потенційними кандидатами, переконуємо подавати документи. Мені особисто дуже імпонує Ольга Романенко: вона науковець, у неї системний підхід, вона прогресивна, успішна.

Я вважаю, що її обов’язково потрібно залучити у процес змін у броварській освіті. Але в якій ролі, потрібно ще подумати, бо бути ефективною на посаді начальника освіти їй не дадуть. Проти неї зараз влада організувала шалений опір. Є ще кілька цікавих претендентів, але поки прізвища не розголошуватиму.

Олег Шевчук («Свобода»): Є кандидатура, яку наша фракція розглядала і, цілком можливо, може підтримати. Це Бодня Олександр Володимирович (директор спеціалізованої школи №188 дніпровського району Києва з поглибленим вивченням російської мови — прим. Т. Б.).

Зміни в системі освіти потрібні. Ми пов’язуємо їх з новими людьми. Як і раніше, кандидатів розглядатимемо через призму «три П» — порядність, професіоналізм та патріотизм.

Вадим Андрієвський (Радикальна партія Олега Ляшка): По-перше, це повинна бути фахова людина. Повинна мати досвід роботи і сприйнята колективом. Жодних претендентів на сьогодні ми не обговорювали. Знаю, що інші партійні організації пропонували свої кандидатури, але далі пропозицій справа не пішла.