«Комунальна» комісія підтримала фінансування робіт із капітального ремонту покрівлі після пожежі в житловому будинку, що на вул. Гагаріна, 11 у сумі 700,6 тис.грн. Ці кошти виділено на проєктно-кошторисну документацію.

Нагадаємо, масштабна пожежа в квартирі на 5 -му поверсі, що в будинку на вулиці Гагаріна, 11, трапилася 21 серпня.  За інформацією правоохоронців, причиною займання стала несправність електропроводки в одній із квартир. Зокрема, там була єдина резетка, до якої господарі підключали всі електроприбори. Як наслідок – відбулося замикання. Позаяк у кімнаті було багато хламу, вогонь пошився досить швидко і на великій площі. Зокрема, квартира вигоріла вщент, пошкоджено сусідні балкони, згорів дах на площі 2 тис. кв м.

Масштабна пожежа в Броварах на Гагаріна,11: причини і наслідки

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) ККУ.

Нагадаємо, минулого року в цьому будинку капітально відремонтували шатровий дах. Роботи обійшлися місту в 2 млн грн. За словами депутата «комунальної» комісії Миколи Зінченка, який і здійснював ремонт покрівлі, під час робіт усю деревину покрівлі належно обробили вогнезахисними засобами. Це підтверджено перевіркою, також директор фірми-підрядника має необхідні фото-та відеодокази. За словами Миколи Зінченка, обробка деревини робиться «не для запобігання загорання деревини, а для того, щоб відтермінувати час до займання». Причиною швидкого поширення вогню новою покрівлею депутат назвав старий «п’ятишаровий руберойд», що має здатність швидко займатися, і протяг, що був на даху. Як зазначає пан Микола, перед облаштуванням нової покрівлі не зняли старий руберойд, бо замовлення робіт було лише на заміну самої покрівлі. А це – значно дешевше та швидше, ніж робити капітальну заміну покрівлі будинку.

За словами начальниці УБЖКГІТ Світлани Решетової, споруджувався будинок на Гагаріна, 11 із плоскою покрівлею, за час експлуатації покрівлю тричі змінювали на шатрову. Цього разу планують зробити знову плоску. Це буде не лише дешевше, а і повернуть будівлю до первісного вигляду, зазначила Світлана Решетова. Так, очікувана вартість капремонту покрівлі – 2, 5 млн грн. Наразі проєктно-кошторисна документація «заходить на експертизу», лише після цього буде відома остаточна вартість робіт.

Нагадаємо, раніше депутати на 11-й сесії міської ради виділили на демонтаж залишків згорілого даху та покриття його руберойдом 440 тис. грн.

У будинку вже є світло та газ, проте відсутній інтернет і телебачення.

Як повідомив під час засідання «комунальної комісії» Микола Зінченко, ситуація з інтернетом не стосується до капремонту даху. Кабелі, які раніше були на даху, згоріли. За новою концепцією, інтернет-провайдери мають прокладати свої мережі вже не на даху, а через каналізаційні комунікації. Але для цього мають спочатку зробити проєкти. Тож, коли буде інтернет у будинку, залежить лише від інтернет-провайдерів, зазначив депутат.

Проєкт рішення на виділення 700,6 тис.грн для розроблення проєктно-кошторисної документації депутати мають розглянути на черговій сесії 21 вересня.

Читайте також

  1. Мешканці будинку-погорільця на вул. Гагаріна, 11 досі без газу і рахують збитки
  2. Люди відмовлялися виходити із палаючої будівлі. Пожежа на Гагаріна, 16 – ФОТО
  3. Гагаріна, 16:  рік після пожежі. Про висновки для аналогічних будинків із шатровими дахами
  4. Погорільців по вул. Гагаріна, 16 заливає дощем із нечистотами. Роботи над дахом тривають – ФОТО