15 лютого розпочне роботу група з питань пасажирських перевезень

Новини 13 Лют. 2017 р., 21:58 254

У Броварській міській раді буде створено робочу групу з приводу обґрунтування тарифів на пасажирські перевезення, яка розпочне роботу у середу, 15 лютого.

На пропозицію депутата міської ради, директора ТОВ «Автопас-К» Володимира Білоконя до неї мають увійти представники депутатського корпусу, виконкому та активісти, зацікавлені у вирішенні питання. До того часу перевізники мають надати розрахунки своїх тарифів. Такий підсумок засідання 13 лютого за участю представників виконкому, депутатів, активістів та перевізників.

Під час «Круглого столу» 10 лютого було чітко визначено, що перевізниками в той же день депутатам через управління економіки міської ради буде надана інформація щодо обґрунтування цін на проїзд у маршрутках. Але ні в п’ятницю, ні в понеділок народним обранцям так і не надійшла інформація з обґрунтуванням тарифів від начальника управління економіки Миколи Загуменного.

У понеділок, 13 лютого, під час оперативної наради міський голова Ігор Сапожко не дав чіткої відповіді, о котрій годині відбудеться робоча зустріч і порекомендував звернутися до Загуменного. Не конкретизував час зустрічі й Загуменний, оскільки, з його слів, перевізники не хочуть надавати інформацію щодо формування тарифів.

Згодом від деяких депутатів міської ради стало відомо, що зустріч призначена на 14.00. У свою чергу пан Загуменний запевняв, що зустріч з перевізниками 13 лютого скасовується і має відбутись у вівторок. При цьому активістам та депутатам-співорганізаторам громадського руху про перенесення зустрічі, як виявилося, не повідомили.

Завдяки наполяганням депутата Ірини Веремчук зустріч у форматі — заступник міського голови Олександр Рєзнік, депутати, активісти та перевізники —все ж відбулася. Попри те, що інформація про тарифоутворення є комерційною таємницею приватного підприємства, активістам вдалося домовитись про надання робочій групі документації для вивчення (за умови, що вона не буде публічною).

Ірина Веремчук

Від взаємних звинувачень на попередньому засіданні присутні перейшли до конструктивного діалогу і визначились з напрямками майбутньої співпраці.

Учасники зустрічі підняли питання перевізників-неплатників податків, створення експрес-маршрутів, а також зменшення вартості проїзду для школярів.

Перевізники зазначили, що депутатським корпусом вже поточної каденції не було ухвалено жодного рішення про відшкодування витрат для пільгових категорій на 2016 рік. Тут теж виникли запитання до начальника управління економіки Миколи Загуменного: чому минулого року депутатам не було винесено відповідного проекту рішення, який би полегшив життя перевізникам? Адже лише у 2017 році сесія міської ради виділила близько 1,2 млн грн на відшкодування за «пільговиків».

Звучали також питання: чому на сесію міської ради під час розробки проекту рішення про компенсацію витрат на пільгові категорії економічне управління не надав жодного документу? Ні документів, між якими перевізниками буде розділена ця сума, ні порядку нарахування цих коштів. Депутатам фактично довелося голосувати за виділення мільйона гривень всліпу, аби завадити транспортному колапсу.

Активісти та перевізники зійшлися на думці, що потрібно спільними зусиллями розв’язувати проблеми, і, в першу чергу, в цьому має бути зацікавлене управління економіки на чолі з Миколою Загуменним. Останній має фіксувати як витрати бюджету, так і надходження до нього.

Микола Загуменний

Начальник же економічного управління поводив себе якось дивно: здебільшого мовчав та посміхався, в обговоренні участі не брав, пропозицій не надавав, ні з питання тарифоутворення, ні з питання організації роботи групи. Навіть коли постало питання щодо часу і місця проведення наступної зустрічі, Микола Васильович з посмішкою порадив звертатися з цим питанням до депутатів співорганізаторів руху за обґрунтовані тарифи. Вже після наради Загуменний все ж звернувся до активістів і депутатів з проханням надати йому пропозиції, хто увійде в робочу групу.

Міський голова Ігор Сапожко, який ще 10 лютого жваво обговорював можливість встановлення для дітей тарифу 1 гривня, на робочу зустріч навіть не прийшов, хоча і знаходився у міській раді.

Робоча група має розпочати діяльність у середу 15 лютого.

НОВИНИ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018