Італійське місто Гроccето, схоже, стає прихильним для молодих українських спортсменок з Броварщини. У липні минулого року Аліна Шух у віці 18 років здобула «золото» чемпіонату Європи серед юніорок з багатоборства, показавши при цьому унікальний результат – на той момент це була найбільша кількість очок в світовому рейтингу спортсменок до 20 років.

Проходить менше року, і знову 18-річна українка в тому ж Гроccето піднімається на найвищу сходинку п’єдесталу пошани європейської першості серед молоді. Але тепер – з боксу. Цього успіху досягла вихованка тренера Сергій Тюріна Марія Ловчинська.

Шість років тому Марія прийшла до залу спортивного клубу «Патріот», створеного у Зазим’ї за ініціативи Сергія Тюріна місцевої владою не без допомоги нардепа Павла Різаненка. Прийшла з цікавості. Її батьки привели займатися боксом її брата. Марія спробувала й сама, і їй це сподобалося.

Наставник характеризує Ловчинську у першу чергу як працьовиту спортсменку з хорошою технікою, набутою у ході регулярних тренувань, та великим бажанням досягти успіху. Нині Марія є студенткою БВУФК, тренується в ШВСМ. До грандіозного успіху в Гроccето вона вигравала «бронзу» європейських чемпіонатів, неодноразово ставала переможницею та призеркою українських першостей.

«Названі якості, що притаманні Марії, є фундаментом, аби стати хорошою спортсменкою, – говорить Сергій Тюрін. – Однак дуже важливою для досягнення справді високих результатів, як от виграш чемпіонату Європи, є психологічна стійкість, упевненість у своїх силах. Окрім техніки й доброго фізичного стану, чим спортсменка володіє. Саме психологічна рівновага допомогла моїй підопічній здолати суперниць».

В Італії Марія Ловчинська у ваговій категорії до 81 кг провела два поєдинки. На стадії півфіналу жереб звів нашу спортсменку з турчанкою Суедою Сахін. Минулого року Марія їй поступилася на одному з міжнародних турнірів. Ловчинська в Гроccето взяла переконливий реванш. Діяти на рівних українка дозволила Сахін лише в дебюті бою, далі – повна перевага підопічної Сергія Тюріна.

У вирішальному поєдинку наша Марія зустрілася зі своєю тезкою, Марією Денисовою з Білорусі. Поєдинок проходив за схожим сценарієм з півфінальним. У результаті у рефері не було жодного сумніву – хто ж сильніша на цьому чемпіонаті Європи. Марія Ловчинська повернулася з чесно здобутим «золотом»!

Ще одна вихованка Сергія Тюріна, Марія Сєдая, якій тільки влітку виповниться 18 років, теж повернулася з Італії з медаллю, але бронзовою.

«Марія цілком могла розраховувати на кращий виступ, – коментує наставник. – Але не вистачило насамперед турнірного досвіду. У вирішальному за вихід до фіналу двобої з ірландкою Марія дещо запізно вдалася до активних дій. Аби одразу, з перших секунд – результат міг би бути зовсім іншим».

За результатами виступів на європейській першості в Гроccетто обидві Марії – і Ловчинська, і Сєдая – забронювали собі місце в збірній України для поїздки вже на світову першість. Вона відбудеться в Угорщині в серпні цього року. Після нетривалого перепочинку спортсменки почнуть цілеспрямовану підготовку до найголовнішого змагання цьогорічного сезону.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"