Минулого тижня броварські лікарі поставили діагноз «пневмонія» 14 дорослим і 7 дітям. Такі показники є значним зростанням захворюваності. Про це під час оперативної наради за участі міського голови в понеділок розповів Ігор Кравцов, керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Зі слів очільника первинної медицини Броварів, з-поміж 21 хворого до лікарень потрапило десятеро – 5 дітей і 5 дорослих. А за тиждень до того лікар вказав лише на одну шпиталізовану дитину. Загалом же рівень захворюваності на пневмонії значно зріс навіть у порівнянні з попередніми 7 днями. Тоді в місті зареєстрували по 7 хворих дітей і дорослих.

Слід зазначити, що відносно високі показники захворюваності були зареєстровані і в середині попереднього місяця. Станом на 19 листопада Ігор Кравцов прозвітував про 5 хворих дітей і 14 недужих дорослих за тиждень. За декілька попередніх тижнів до того реєстрували приблизно по 3 – 5 пневмоній у дорослих чи дітей.

Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень, яке локалізується перш за все у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. Збудниками найчастіше бувають бактерії або віруси, що, як правило, передаються при безпосередньому контакті з інфікованими людьми.

Як зазначають у МОЗ України, на сьогоднішній день пневмонія вважається найпоширенішою і найсерйознішою інфекційною причиною високого рівня смертності дітей раннього віку в усьому світі. Лікарі вказують, що найефективнішою профілактикою є вакцинація від низки інфекцій. Допоможе й елементарне збалансоване здорове харчування, яке зміцнить імунітет. Також необхідно дбати про чистоту, провітрювати приміщення і відмовитись від куріння.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій