225 порушень впродовж місяця: оприлюднено статистику фотофіксацій під час техконтролю автомобілів

Новини 30 Лип. 2017 р., 11:20 26

У травні 2017 року за ініціативою Головного сервісного центру МВС в Україні вперше була введена фотофіксація під час проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК) транспортних засобів. Фотофіксація здійснюється під час техконтролю легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів (таксі), вантажних авто незалежно від форми власності та автобусів, спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, нагадує офіційний портал Броварської міської ради.

Таке нововведення спрямоване на унеможливлення фіктивного проведення технічного контролю, що раніше нерідко відбувалося в Україні, та приведення національного законодавства у відповідність до європейських стандартів.

За словами начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія, вперше в Україні з’явилася реальна статистика проведення перевірок. Лише за місяць контролю результатів фотофіксації ОТК виявлено 225 порушень під час проведення технічного контролю транспортних засобів. До речі, раніше у графі порушень статистика показувала нуль.

Для чотирнадцяти суб’єктів заблоковано доступ користувача до загальнодержавної бази даних. З 451 діючого суб’єкта ОТК 105 допустили порушення при проведенні техконтролю.

Відтепер для отримання протоколу проходження ОТК, який підтверджує належний рівень технічного стану авто, здійснюється обов’язкова фотофіксація процедури техконтролю. У свою чергу, співробітники сервісних центрів МВС при виявленні фактів порушень інформують територіальні органи Національної поліції для вжиття заходів адміністративного впливу. У разі виявлення 10 і більше фактів видачі одним суб’єктом ОТК протоколів, визнаних недійсними, приймається рішення щодо виключення їх з реєстру.

Серед виявлених правопорушень найбільш поширеними стали:

— відсутність дати та часу фотофіксації процесу проведення ОТК;
— явні ознаки фотомонтажу матеріалів фотофіксації процесу проведення ОТК;
— невірна класифікація транспортних засобів;
— порушення термінів періодичності проходження ОТК.

За статистикою щодня здійснюється від 1000 до 2000 процедур техконтролю, тобто за місяць цифра таких перевірок може добігати 40 тисяч.

Актуальний перелік суб’єктів ОТК можна переглянути на сайті Головного сервісного центру МВС України. Отримати додаткову інформацію можна за телефоном (044) 290-19-88 та на сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017