Абонплату за газ скасовано

Новини 11 Кві. 2017 р., 13:18 95

Національна комісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала дію своєї постанови щодо введення з 1 квітня 2017 року абонплати за газ. Про це повідомляє УНІАН.

Члени комісії одноголосно підтримали відповідне рішення. За словами голови НКРЕКП Дмитра Вовка, «якщо нам не вдалося з першого разу пояснити якісно це рішення, ми беремо тайм-аут для того, щоб провести консультації за участю громадськості, провести консультації з Кабміном, в тому, що перебуває в його компетенції, щоб покрити субсидіями. Поки що це рішення детально вивчатиметься і переглядатиметься», — зазначив Дмитро Вовк, та підтвердив, що комісія скасовує своє рішення про введення абонплати за газ з 1 квітня 2017 року.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку вартості газу для населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів — ціни на газ як товар (близько 6 грн за 1 кубометр) і вартості його транспортування газотранспортною системою та розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата»). Її планували розраховувати, виходячи з максимальної пропускної здатності лічильника споживача.

Таке рішення викликало критику представників уряду, зокрема прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і міністра соціальної політики Андрія Реви. Останній заявив, що запровадження абонплати за газ сприятиме підвищенню кінцевої вартості газу для 4,5 мільйонів українців. За його словами, у бюджеті не передбачено коштів для субсидування такого підвищення.

Після заяви Президента України Петра Порошенка щодо призупинення дії цієї постанови та звернення до Нацкомісії та Кабміну із закликом дійти до узгодженого рішення, НКРЕКП заявила про те, що 10 квітня введення абонплати буде призупинено на 3 місяці.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017