Цього року, як і минулого, учасники бойових дій, які приймали участь  в АТО/ООС, постраждалі учасники Революції Гідності, а з 2019 р. – і бійці-добровольці АТО, мають можливість пройти курс лікування в обраних ними санаторіях, а також отримати одноразову матеріальну допомогу. Детальніше про умови щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням та  про порядок надання матеріальної допомоги – у нашому матеріалі.   

16 квітня виконком міської ради затвердив «Положення про забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій, які приймали  участь в АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та бійців-добровольців АТО».

У 2019 р. на санаторно-курортне лікування вище зазначених категорій з бюджету міста виділено  150 тис. грн. Загалом в управлінні соціального захисту населення Броварської міськради на обліку перебуває 971 учасник бойових дій та 76 АТОвців.

Так, безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів у порядку черговості щороку на 18 днів забезпечуються:

1) учасники бойових дій;

2) позачергово – особи з інвалідністю внаслідок війни;

3) постраждалі учасники Революції  Гідності;

4) бійці-добровольці АТО.

Гранична вартість путівки для забезпечення санаторно–курортним лікуванням учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності  та бійців-добровольців АТО становить  8760,00 грн (з ПДВ), а для осіб із інвалідністю внаслідок війни – 7300,00 грн. (без ПДВ). Відповідно до укладених угод, управління соціального захисту населення перерахує  санаторно-курортним закладам кошти за надані послуги.

Для одержання путівки особи мають перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.  Які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Зазначені вище категорії самостійно обирають  санаторно-курортний заклад. Варто зазначити, що компенсації за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії та за продовження строку лікування не передбачено. У разі дострокового вибуття із санаторно-курортного закладу, управління соціального захисту населення відшкодує вартість лише використаної частини путівки (ліжко-днів).

Зауважимо, що останнім днем періоду перебування у санаторно-курортних закладах є 15 грудня 2019 р.

Детальніше про всі умови щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна дізнатися ТУТ.

Також виконком міської ради 16 квітня вніс зміни в «Положення про порядок надання матеріальної допомоги  демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції / операції Об’єднаних сил та постраждалим учасникам Революції Гідності».

Так, матеріальна  допомога надаватиметься на підставі заяви, яку потрібно подати в управління соціального захисту населення. До заяви варто додати:

  • копію  паспорту;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;
  • копію військового квитка;
  • довідку про безпосередню участь в АТО;
  • виписку з банку (реквізити банківської установи та банківський рахунок) для виплати.

Якщо  перераховані вище категорії  громадян не зареєстровані у Броварах, але фактично проживають, цей факт мають підтвердити спеціалісти  управління соціального захисту населення актом обстеження житлово-побутових умов проживання.

Для демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції / операції Об’єднаних сил працездатних осіб сума одноразової матеріальної допомоги дорівнюватиме розміру двох прожиткових мінімумів  –  3 842 грн.  Військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції / операції Об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності та бійцям-добровольцям АТО  допомога складе  1921 грн – розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У 2019 р. на одноразову матеріальну допомогу категоріям, зазначеним у Положенні, з бюджету міста виділено 200 тис. грн.

Про деталі отримання матеріальної  допомоги можна дізнатися за ЦИМ посиланням.

Головне фото – з Інтернету

Поділитись

Про Автора