Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, на своїй сторінці у FB, пояснила українцям про доцільність використання бахіл, без яких в деякі медичні заклади категорично забороняють заходити.

Як зазначає пані Супрун, бахіли зазвичай не безкоштовні і їх людям пропонують придбати в найближчій аптеці.

«У клініках розвинених країн ви навряд побачите людей, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря у бахілах. Більше того, у жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень. Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов – тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар’єр від мікроорганізмів», – пояснила в.о. міністра.

В одному з досліджень, на яке посилається пані Супрун, науковці півроку вимірювали різницю між тим, як розповсюджується інфекція, як довго перебувають пацієнти та як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі одягають бахіли та коли не одягають. Статистично значущої різниці знайдено не було.

Тож одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, це зазвичай ініціатива медзакладу та має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й бажання нажитися за рахунок пацієнта.

За словами Уляни Супрун, невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, – економічно необґрунтоване та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам. Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути.

«Величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі», – підкреслила пані Уляна.

Поділитись

Про Автора