Батьківські внески та дитячі чергування — чого не мають права вимагати у школах

Новини 30 Сер. 2017 р., 15:16 363

Перед початком нового навчального року в Управліннях юстиції нагадують Закон України «Про освіту», а саме ті його пункти, в яких йдеться про батьківські внески та дитячі чергування.

Тож, по порядку.

У школі не мають права вимагати у батьків гроші чи то на ремонти, чи то на оснащення кабінетів. У законі йдеться: «...фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування».

Батьківська фінансова допомога можлива виключно як добровільна та благодійна. Зібрані кошти необхідно передавати офіційно, тобто на банківський рахунок чи у бухгалтерію. Батьки мають право вимагати звіт про витрати. Якщо гроші вимагають у примусовому порядку, треба колективно звертатися до органів місцевої влади.

Примусові дитячі відпрацювання чи чергування — це порушення прав учнів. У законі про це написано так: «...відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється.»

За прибирання в класах відповідає найнятий робітник, який отримує зарплату. У випадку, коли у школі учня примушують до чергувань, він може оскаржити ці дії.

Якщо батьки вважають, що права їхньої дитини порушені, аони мають звернутися до директора, а далі управління освіти.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017