Бійці АТО виходитимуть на пенсію на п’ять років раніше

Новини 04 Січ. 2017 р., 19:32 34

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції». Про це повідомляє УНІАН.

Цим документом вносяться зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Право на призначення пенсії за віком надається військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50-55 років. Обов’язкова наявність страхового стажу — не менше 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Таке ж право отримують учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у складі добровольчих формувань, що були включені до складу ЗСУ, МВС, Нацгвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів. Також раніше виходитимуть на пенсію військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), особи рядового, начальницького складу та добровольці, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО.

Дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб, а також батькам зазначених категорій громадян, які загинули чи зникли безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО та забезпечення її проведення, також надається право на призначення пенсії після досягнення відповідного віку.

Закон набуває чинності за місяць з дня його опублікування.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018