«Біометричні» права: в Україні видаватимуть водійські посвідчення з чіпом

Новини 10 Лип. 2017 р., 14:02 158

До кінця поточного року за умовами Угоди про асоціацію з ЄС Україна повинна адаптувати формат водійського посвідчення до європейського зразка. Міністерство внутрішніх справ наполягає, що це має бути пластикова картка зі вбудованим електронним чіпом, який міститиме всю інформацію про водія. Про це повідомляє 24 канал.

Термін дії нових водійських посвідчень буде менший — він становитиме 15 років. Але повторно здавати іспити немає потреби. Лише ті громадяни, які вперше отримуватимуть водійське посвідчення, мають складати іспити.

Професійним водіям, які здійснюють пасажирські чи вантажні перевезення, за новими правилами доведеться поновлювати свої документи кожні 5 років. На відміну від водіїв легкового транспорту, водії автобусів чи далекобійники щоразу проходитимуть медичний огляд. Аби медогляд не був формальним, як зараз, у МОЗ розроблять єдиний державний реєстр пацієнтів.

За оновлені права європейського зразка водіям доведеться платити, зазначають в МВС. Однак, сума буде прийнятною. При цьому чиновники зауважують, що водіям, які не планують їздити до Європи, чинні водійські права на «біометричні» змінювати не обов’язково.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017