Броварчани можуть спати спокійно: міська рада звітує про дотримання тиші

Новини 10 Жов. 2017 р., 19:37 178

Броварська міська рада оприлюднила звіт результатів регуляторного акту щодо дотримання тиші в Броварах.

Регуляторний акт № 524-24-24 «Про затвердження правил з дотримання тиші в місті Бровари» був прийнятий 9 вересня 2004 року з метою забезпечення повноцінного відпочинку громадян. Посилення відповідальності мешканців міста, суб’єктів господарювання за дотриманням тиші.

Для визначення результативності регуляторного акта до уваги брали наступні показники:

  • кількість складених протоколів про адміністративні правопорушення від органів внутрішніх справ;
  • кількість звернень громадян щодо шуму, спричиненого роботою підприємств торгівлі та закладів ресторанного господарства.

Отже, за допомогою відстеження результатів в період з 2015 по 2017 рр. Броварська влада оцінила дослідження як такі, що сприяють забезпеченню громадського порядку в Броварах та створюють  умови для відпочинку та спокою мешканців міста.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» шум відноситься до фізичних факторів середовища життєдіяльності, що впливають або можуть впливати на здоров’я людини чи на здоров’я майбутніх поколінь. Згідно цього Закону, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму зобов’язані:

  • здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
  • забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих майданчиках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;
  • вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти): житлових будинків і прибудинкових територіях; лікувальних та освітніх закладах, гуртожитках та інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

Як зазначено у Законі, у нічний час, з 22:00 до 8:00 на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові та неробочі дні — цілодобово. Про початок проведення ремонтних робіт власник або орендар зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

У разі порушення правил щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші, можна отримати попередження або штраф.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018