У Броварах спостерігається тенденція на збільшення смертності, яка ніяк не перевищує народжуваність у місті. Зафіксоване зростання населення міста відбувається за рахунок міграції. Про це в грудні під час оперативної наради за участі секретаря міськради розповіла Світлана Стародуб, заступниця начальника Броварського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області.

Слід зазначити, що в управліннях Держстату та Мінюсту різних рівнів, попри прохання і запити наших журналістів, не уточнюють, відколи саме спостерігається така тенденція та що вона може означати. Водночас, чиновники надають сухі цифри.

Докладнішу інформацію про число населення за останні 4 роки, з урахуванням вікових категорій, подають у Броварському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Динаміка чисельності населення за 2015 – 2017 роки

Дані – Броварський міський ЦПМСД

У головному територіальному управління юстиції в Київській області наводять статистику народжуваності та смертності в Броварах за три останні роки.

Дані – Головне теруправління юстиції у Київській області

А в Головному управлінні статистики Київщини подають такі дані про народжуваність і смертність у Броварах та області.

Дані – Головне управління статистики в Київській області

Соціологи застерігають робити висновки лише із наведених «сухих» даних. Втім, на думку Світлани Стародуб, представниці броварського РАЦСу, зараз можна говорити про тенденцію на збільшення смертності у місті, яка ніяк не перевищує народжуваності. Водночас населення Броварів зростає – за рахунок міграції.

За інформацією Держкомстату, лише за січень – жовтень 2018 року природнє скорочення населення в Київській області становило 10 723 людини: адже за цей час народилось 13058 немовлят, а померла 23781 людина. Водночас, міграційні тенденції в області геть інші: за вказаний період до регіону прибуло 48201 особи, а вибуло – 25989.

Як повідомляє обласне управління Держстату, за січень – жовтень 2018 року природній приріст у Броварах так само був негативним: скорочення на 158 людей за рахунок 815 живонароджених і 973 смертей. Водночас загальне середнє число наявного населення міста за вказаний період становило 104 895 людей. А станом на 1 листопада – 106 003. Тобто відбулось зростання.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій