Булінг – це агресивна неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом. Жертвою може стати кожен, хто не вписався в рамки того чи іншого колективу. Управління превентивної діяльності ГУНП Київської області звертає увагу на проблему боулінгу серед дітей.

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у стосунках між учнями. Розповсюдженим явищем став шкільний булінг – тривалий процес свідомого жорсткого ставлення фізичного або психічного, з боку одного або групи дітей до іншої дитини. Дитину навмисно доводять до сліз, систематично ображають, відбирають і псують її речі, б’ють або відкрито ігнорують.

Булерами найчастіше стають ті діти, які ростуть без заборон та достатньої уваги батьків. Вони самостверджуються за рахунок інших однолітків і таким чином доводять власну перевагу.

Жертвою булінгу може стати будь-хто. Звісно є групи ризику, які більш схильні до такого впливу, як правило це діти, які чимось відрізняються від соціальної групи, в якій вони знаходяться: соціальний статус, розумові характеристики, фізичні вади, психологічна слабкість. Більшість з них соромляться цькування і нікому про нього не розповідають. Саме тому батькам необхідно мати довірливі стосунки з дітьми, вчасно виявити проблему і навчити розв’язувати конфлікти мирним шляхом.

Якщо ви бачите, що ваша дитина приходить додому засмучена або із синцями чи подряпинами на тілі, одразу ж поцікавтесь, що трапилось. Пам’ятайте, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже це серйозна проблема, яка може негативно вплинути на дитину.

Поділитись

Про Автора