Минулого тижня у Броварах зафіксували зростання показників захворюваності на грип і ГРВІ. Причиною став вихід дітей до шкіл після канікул і, ймовірно, оманливе потепління при холодному вітрі. Водночас, серед дорослих зросла кількість виявлених пневмоній. Також у місті зареєстрували випадок кору, продовжують фіксувати випадки вітрянки і скарлатини. Про це 10 квітня під час оперативної наради за участі заступника міського голови розповіли керівники компетентних установ міста.

Нагадаємо, протягом останніх тижнів у Броварах фіксували спад захворюваності на грип і ГРВІ. Однак вже минулого тижня кількість недужих зросла. Зі слів завідувачки броварського районного відділу лабораторних досліджень Віри Товстоног, сталося це через молодше покоління, яке саме вийшло на навчання до шкіл і садочків після канікул.

Як зазначила очільниця установи, загалом на грип і ГРВІ минулого тижня захворіло 683 особи (попереднього тижня – 659), що на 3,6% більше, ніж попереднього. Однак серед дітей число недужих зросло аж на 16,8%.

Віра Товстоног

Підтвердив збільшення кількості хворих і керівник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов. Він також зауважив на зростанні навантаження на лікарів: у дитячій лікарні педіатр прийняв 46 осіб, а раніше було не більше 20. На думку головного лікаря, число недужих зросло завдяки оманливій погоді. Мовляв, діти «пороздягалися», але вітер ще холодний.

Окрім того, Ігор Кравцов вказав, що минулого тижня лише серед дорослих зафіксували 14 пневмоній, двох забрали на стаціонарне лікування. Нагадаємо, за тиждень до того лікар прозвітував про зменшення кількості пацієнтів, хворих на цю небезпечну легеневу недугу: тоді виявили 7 випадків серед дорослих і жодного з-поміж дітей.

Ігор Кравцов

Серед іншого Віра Товстоног розповіла, що в місті встановили 1 випадок захворювання на кір – у нещепленого дорослого, який працює в Києві. Зараз він перебуває на стаціонарному лікуванні. А на скарлатину та вітряну віспу захворіли діти, які відвідують 7, 9, 10 школи, БВУФК, дитячі садочки «Ластівка» і «Червоні вітрила». Всі лікуються амбулаторно. Загалом же на інфекції з крапельним механізмом зараження захворіло 13 осіб.

Також зареєстрували 23 випадки гастроентероколітів (17 у дорослих і 6 в дітей). Серед хворих троє дітей, що відвідують організовані колективи – дитячі садки «Теремок», «Ластівка, а також 6 школу. Захворювання не пов’язані із харчуванням в дитячих закладах.

Троє мешканців міста звернулися через укуси тваринами, зазначає Віра Товстоног. Однак усі звірі відомі, тож антирабічного лікування (профілактичної вакцинації від сказу, – ред.) не призначали, допоки ведеться спостереження за тваринами.

Тим часом керівниця відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського райуправління Олександра Вакарчук доповіла, що повідомлень про спалахи, надзвичайні захворювання тварин минулого тижня, зокрема під час великодніх святкувань, не надходило.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій