Чергова кібератака може припасти на День незалежності, — Кіберполіція

Новини 04 Сер. 2017 р., 13:30 45

24 серпня може статися чергова кібератака. Таке припущення висловив очільник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк, повідомляють Подробности.

«Ми попереджаємо, що це буде 24 серпня, на День Незалежності. Ми бачимо, що такі атаки відбуваються напередодні або в день якихось великих свят для України», — наголосив Демедюк.

За словами фахівця, у програмному забезпеченні M.E. Doc було багато елементів, які досі не активовані.

«Ми ще не знаємо в повній мірі, які властивості має вірус. У нас тільки близько 1,3 тисячі офіційних заяв, де розпочато кримінальні провадження. Ми маємо враховувати: якщо злочинці знищили такий важливий для них канал отримання інформації, вони залишили резерви, дуже потужні резерви. Зараз ми намагаємося знайти ще один канал. Мені хочеться сподіватися, Petya.A випадково вразив канал і спалив їхню мережу, але це не так. Оскільки ми чітко знаємо, основною метою кіберзлочинців є знищити сліди втручання в уразливі критичні об’єкти», — підкреслив Сергій Демедюк.

Нагадаємо, 27 червня в Україні хакери атакували ряд великих підприємств і установ. Кібератака вплинула на роботу багатьох приватних структур, торкнулась навіть роботи київського метрополітену, Чорнобильської АЕС та «Ощадбанку». Згодом Служба безпеки України повідомила про причетність до атаки вірусу Petya.А російських спецслужб.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017