Черги за біометричними паспортами мають зникнути за тиждень-два, — міграційна служба

Новини 25 Лип. 2017 р., 18:04 68

Ажіотаж, який наразі відбувається в Україні довкола отримання біометричних паспортів, йде на спад. Ситуація має нормалізуватися за один-два тижні, разом зі зменшенням туристичного ажіотажу. Про це йдеться у заяві речника Державної міграційної служби України Сергія Гунька, повідомляє Espreso.TV

«Зараз ми маємо поєднання двох факторів — ажіотаж, пов’язаний з «безвізом», і туристичний ажіотаж. Туристичний сезон щороку в цей період є піковим для оформлення закордонних паспортів. Туристична складова піде на спад вже за тиждень-два. І вже на початку серпня цієї туристичної складової не буде. Коли завершиться психологічна складова — важко прогнозувати. Але ми думаємо, що вже у серпні будемо мати суттєве полегшення ситуації», — підкреслив Гунько.

За словами чиновника, нинішній ажіотаж з отриманням біометричних паспортів не має нічого спільного з виїздом українців до країн Європейського союзу. Статистика перетинів кордону набагато менша, ніж статистика оформлення закордонних паспортів. Тому цей ажіотаж має психологічні причини. Але у будь-якому випадку це — тимчасове явище. Треба усвідомлювати, що закордонні паспорти мають на руках близько 12 мільйонів українців, з них понад чотири мільйони — власники біометричних паспортів. За кордон виїжджає в рази менше.

Міграційна служба України радить громадянам без нагальної необхідності почекати з оформленням паспортів, утриматися від стояння в чергах і оформити документи пізніше у більш комфортних умовах, зазначив речник служби.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017