Члени громадських формувань зобов’язані раз на три роки проходити нарколога та психіатра

Новини 28 Бер. 2017 р., 15:36 166

Щоб отримати право здійснювати патрулювання міста, потрібно обов’язково бути членом місцевого громадського формування, а для вступу в лави такого формування потрібно пройти певні медичні обстеження та перевірки.

Про це «Трибуні-Бровари» розповіли начальник відділу Броварської міської ради з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Петро Приказчик та голова Громадського формування Володимир Жадан, коментуючи рішення виконкому Броварської міської ради «Про затвердження Порядку здійснення координації та контролю за діяльністю громадських формувань з охорони громадського порядку і державного контролю легалізованих на території міста Бровари».

Згідно Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Типового статуту громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, описів зразків бланка посвідчення і нарукавної пов'язки члена такого формування» до складу формування приймаються громадяни України, які досягли 18-річного віку, і не можуть бути:

— особи, які порушують громадський порядок;

— особи, судимість з яких не знята або не погашена в установленому законом порядку;

— раніше засуджені за умисні злочини;

— хворі на хронічний алкоголізм або наркоманію;

— визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними.

Для визначення, чи може доброволець увійти до громадського формування згідно вищевказаних норм, як розповіли Петро Приказчик та Володимир Жадан, потрібно отримати:

— довідку про несудимість (Територіальний сервісний центр 3243 Регіонального сервісного центру МВС в Київській області, адреса: Броварської сотні, 4а);

— довідку від нарколога та психіатра в медичному закладі за місцем реєстрації чи проживання (Броварська центральна районна лікарня);

— визначення від дільничного інспектора за місцем фактичного проживання про те, що не було порушень громадського порядку та немає скарг від сусідів.

Останній документ на руки добровольцю не видається, а передається дільничним інспектором начальнику Броварського районного управління ГУ Національної поліції. На основі вищевказаних документів поліція видає сертифікат про те, що громадянин пройшов перевірку та має право вступити до громадського формування.

Безпосередньо при прийнятті до лав ГФ, подається заява про бажання та автобіографія. Оригінали документів залишаються в керівника Громадського формування, а копії надаються в поліцію та в Броварський виконком. Посвідчення члена Громадського формування ще донедавна видавав та підписував керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов. Тепер рішенням виконкому від 28 березня виданням посвідчень буде займатися відділ міської ради з надзвичайних ситуацій (керівник Петро Приказчик), контроль за виданням посвідчень та їх підпис залишатиметься за Костянтином Кузнєцовим.

Також «Порядком здійснення координації та контролю за діяльністю громадських формувань» визначається, що посвідчення члена громадського формування видаватиметься лише на три роки. «До цього часу посвідчення членів ГФ були без конкретних термінів, що викликало питання у поліції. Тепер посвідчення діють не більше трьох років, після чого член громадського формування повинен знову проходити медичні обстеження та необхідні перевірки», — розповів Петро Приказчик.

Необхідний інструктаж та підготовку Броварські громадські формування проходять у поліції і мають право здійснювати патрулювання винятково з представниками поліції. Спецзасоби видаються також у поліції.

Права та обов’язки членів громадських формувань, застосування заходів фізичного впливу і спеціальних засобів нормуються постановою Кабінету міністрів «Про затвердження Типового статуту громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, описів зразків бланка посвідчення і нарукавної пов'язки члена такого формування».

Маршрути та кількість членів громадських формувань на них визначатимуть куратори поліції (до такої спільної згоди дійшло Броварське управління ГУ Національної поліції та громадські формування).

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017