Чому ми не можемо виспатися у вихідний день

Новини 01 Тра. 2017 р., 16:51 46

Мабуть, хоч раз, але з кожним траплялася така ситуація: весь вихідний ви провели вдома, але все одно вдосталь не виспались та не відпочили. Якщо ж це переростає в систему, варто задуматись над здоровим проводженням часу у вихідні дні, зазначає Корупція.Маркет.

Занадто багато сну

Поняття «надмірна кількість сну» справді існує. Нерегулярний графік сну — кількагодинний сон ввечері, сон до обіду або ж довгий сон — збивають ваш природний цикл. Це не означає, що у вихідний вам не можна додатково поспати, але не варто спати понад 30 хвилин від звичайного графіка, якого ви дотримуєтеся протягом тижня.

Надмірна доза алкоголю

Значна кількість алкоголю, випитого протягом вихідних, не лише впливає на ваш графік сну та його якість, але й негативно позначається на денній реакції. Алкоголь, можливо, і допомагає швидше заснути, але згодом погано впливає на фазу швидкого сну.

Багато фільмів і гаджетів

«Лінивий» перегляд фільмів або телешоу може здаватися гарним недільним відпочинком. Проте велика кількість часу, проведеного таким чином, може негативно позначитися на сні. Хоча тіло й відпочиває, мозок перебуває в постійній активності. За результатами проведених досліджень, люди, яким тимчасово обмежували доступ до перегляду телепрограм, раніше відправлялися спати і спали довше.

Нестача фізичного навантаження

Відсутність фізичних занять протягом усіх вихідних також може погано позначитися на вашому сні. Тому, хоча інколи й хочеться пролежати всі вихідні у ліжку, варто спробувати виділити час бодай на 10-хвилинну розминку на початку дня чи повільну йогу ввечері. Або, як мінімум, вийти раз за два дні на вулицю.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018