Чи потрібно кронувати дерева? Які породи підлягають обрізанню

Новини 16 Бер. 2017 р., 15:54 317

Обрізання дерев — це, в першу чергу, користь для них та для ландшафту. Коли дерева підрізані, крона сформована та має здоровий вигляд, це, звичайно, позначається на загальному вигляді міського пейзажу. Коли ж дерева ростуть неконтрольовано, крона загущується, виникають пошкодження внаслідок тертя гілок, і, як наслідок, зараження шкідниками та хворобами, ослаблення дерев. До того ж, підвищена парусність рослин збільшує небезпеку буреломів, зазначає СадОК.

Регулярний догляд за рослинами, формування крони та декоративне обрізання дерев є доцільним виходом із ситуації. Розглянемо кілька видів кронування дерев.

Декоративне обрізання

Кронування — це комплекс заходів безпосередньо у кроні дерев, тобто формування крони та декоративна обрізка. У першу чергу при кронуванні видаляються гілки, що можуть створити перешкоди та небезпеку для людей. Так, під час рясних снігопадів та поривчастого вітру видаляють гілки, які поламалися та зависли, адже вони можуть завдати шкоди перехожим.

Частота кронування залежить від місця розташування, а також породи дерева. Таку обрізку для більшості дерев можна робити будь-якої пори року. Але існують і винятки. Так, дуби краще обрізати, коли на деревах немає листя. Це допоможе уникнути деяких захворювань дерев. При виконанні обрізання потрібно враховувати загальний стан дерева та швидкість зростання його крони. Якщо кронування роблять вперше, на це витрачається більше часу, ніж на повторну обрізку.

Кілька причин для кронування дерев:
 — видалення зайвих і небезпечних гілок;
 — створення привабливішого загального ландшафтного вигляду;
 — видалення старих або поламаних гілок дерева;
 — видалення нижніх гілок для звільнення пішохідної та проїзної зони;
 — очищення дерева від гілок, що притінюють або пошкоджують стіни будівлі.

Гілки потрібно обрізати на такій відстані, яка дозволить у подальшому підтримувати правильну форму дерева та зведе кількість наступних обрізань до мінімуму. Неправильне кронування може вбити дерево. У кращому випадку пройдуть роки, поки рослина відновиться.

Багато господарів зафарбовують місце зрізу на гілці. У результаті проведених досліджень виявилося, що це не лише не допомагає швидшому загоєнню, а навпаки, сприяє розпаду деревини. Можна зафарбувати невеличку ранку, але великі зрізи, особливо, коли дерево виділяє смолу, фарбувати категорично не рекомендується.

Топінг або омолоджуюча обрізка

Таке кронування більше відноситься до санітарної обрізки і робиться з метою омолодження дерева шляхом видалення частини крони. Топінг робиться, щоби прибрати гілки, які знаходяться близько до ліній електропередач, фасадів чи вікон будинків та інших об’єктів. Таке кронування роблять для сильнорослих порід дерева — верби, клену, тополі, липи, каштану. У деяких випадках топінг є найефективнішим та найбюджетнішим різновидом обрізки дерев.

Підвищувальне кронування

Коли нижні гілки дерев перешкоджають проходу людей або знижують рівень освітленості, використовують підвищувальне кронування. У цьому випадку обрізають лише гілки в нижній частині стовбура дерева.

Краще за все довірити обрізання дерев професіоналам-арбористам. Фахівці знають, як правильно піднятися на стовбур дерева та не зашкодити йому, які саме гілки потрібно видалити та як допомогти дереву, не травмуючи його.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017