Чи варто остерігатися секонд-хенду

Новини 16 Лип. 2017 р., 11:57 314

Ось уже понад 20 років «секонд-хенд» у всіх на слуху і вже стало звичним бачити магазини «Одяг з Європи». Але далеко не всі знають, що ховається за яскравою вивіскою, зауважує ТСН.

Що ж таке «секонд-хенд»? Спочатку сама ідея Second Hand (з англ. «другі руки») полягала в благодійності: непотрібні речі — одяг, взуття, іграшки та інше — збиралися при церквах, фондах та інших установах з метою допомоги малозабезпеченим. Речі роздавалися безкоштовно. Але згадайте, в якому вигляді вони доходили, наприклад, до України: звалища з брудним подертим шматтям, в якому порпалися лише жебраки. Саме це і стало основою міфів про те, що секонд небезпечний вошами, коростою та іншими захворюваннями.

Згодом ситуація кардинально змінилася, з’явилися чисті магазини, де одяг розсортований, розвішаний та оброблений від усіх можливих захворювань. Це сталося через те, що секонд-хенд стали продавати. Але погано це чи добре?

У секонді майже нова якісна річ (нерідко брендова) коштує 100-200 грн і це все одно в 10 разів дешевше, ніж вартість такої ж нової у магазині.

Деякі люди донині вірять, що секонд — це зброя повільного ураження, призначена для знищення населення. Але одяг справді дезінфікується, для цього використовуються безпечні засоби. Вдома потрібно обов’язково добре випрати одяг і випрасувати праскою з гарячою парою перед носінням, після цього одяг можна сміливо вдягати.

Також дехто стверджує, що речі з секонд-хенду належали вбитим і зберігають негативну енергетику. У переважній більшості випадків це твердження не відповідає реальній ситуації. Сьогодні в секонд-хендах все більше речей потрапляють прямо з магазинів і навіть мають бирки. Непродані колекції, дрібні дефекти — і товар потрапляє у сток або секонд. Що стосується речей, які належали померлим — так, можливо, але, мабуть чи не кожен з нас користується річчю, яка належала людині, якої нині немає серед нас. Це можуть бути, килими, ювелірні вироби тощо.

У будь-якому випадку секонд-хенд корисний тим, що дає можливість людям з невеличким доходом забезпечити себе одягом і взуттям, а носити його чи ні — особиста справа кожного.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017