8 березня цього року на території броварського лісництва відбулися лижні перегони «Весняний пролісок». Трасу для спортсменів тоді «прикрасили» червоним банером і прапором СРСР із символікою комуністичного тоталітарного режиму. Після інциденту міські чиновники призначили службову перевірку. За її результатами підстав для притягнення до відповідальності начальника відділу молоді та спорту Дмитра Рожкова не виявили. Про це розповідають депутати Броварської міської ради, посилаючись на отриманий перелік виконання протокольних доручень сесій.

Нагадаємо, 8 березня житель міста Володимир Придка вирішив узяти участь у змаганнях. Однак, як потім повідомив у Фейсбуку, він побачив на трасі комуністичну символіку. Після цього чоловік відмовився від змагань. Як зазначав Дмитро Рожков, організаторами заходу виступало фізкультурно-спортивне товариство «Україна».  Відділ молоді та спорту також долучився, однак участь полягала лише в наданні нагрудної атрибутики та у спортивному арбітражі.

Після інциденту Дмитро Рожков запевнив, що комуністичну символіку вивісили спортсмени-пенсіонери. Коли її помітили організатори, терміново зняли – вже за 15 хвилин після початку змагань. Як зазначено в переліку виконання протокольних доручень, який посилається на письмові пояснення директорки обласної організації ФСТ «Україна» Антоніни Кулініч, жодного поганого наміру або пропаганди комуністичного режиму під час перегонів не було.

Так виглядала вивішена під час змагань символіка. Прапор (на задньому фоні) майже зливається зі снігом, тож навряд міг виконувати сигнальну функцію для лижників

Зазначимо, що підставою для службового розслідування, згідно з документом, став депутатський запит міського обранця від ВО «Свобода» Сергія Бойка. За результатами проведеної перевірки в Броварській міській раді зробили висновок: «…організаторами змагань був помічений елемент із забороненою символікою, який був одразу знятий та знищений. Юридичних підстав для притягнення до відповідальності начальника відділу молоді та спорту Рожкова Д. А. не виявлено.»

Варто зауважити, що відповідно до Законодавства України публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму заборонене. За порушення передбачена кримінальна відповідальність – позбавлення волі до 5 років (для звичайних громадян) і до 10 років (для держслужбовців) із конфіскацією майна або без такої.

Слід зазначити, що в поліції не змогли повідомити, чи розслідують або розслідували правоохоронці справу за фактом використання радянської символіки під час спортивних змагань. Зі слів прес-секретаря Національної поліції Київської області Миколи Жуковича, пошук такої інформації потребує певного часу, тому вона може бути надана лише у відповідь на інформаційний запит.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій