Хворі на діабет жителі Броварів і Броварського району потерпають від нестачі інсуліну, вартість якого компенсується з державного і місцевих бюджетів. Причина – виділені раніше кошти закінчились, тож аптеки не видають препарат пацієнтам. Питання освоєння вже виділених містом коштів і дофінансування від району має бути вирішене під час сесії райради 18 жовтня. Про це розповідає Валентин Багнюк, головний лікар Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

Як зазначає Валентин Багнюк, виділених на початку року коштів не вистачило з декількох причин. По-перше, препарати постійно дорожчають, тож на кожну дозу доводиться витрачати більше бюджетних коштів, ніж передбачали раніше. До того ж, раніше лише близько третини пацієнтів «сиділи» на дорожчому імпортному інсуліні. Тепер таких дві третини – адже хворим доводиться виписувати ліпший препарат, бо український не підходить.

Слід зазначити, що програма оплати препаратів є державною. Однак, як вказує очільник ББКЛ, місцеві бюджети дофінансовують нестачу. Додаткові гроші на цей рік Броварська міська рада виділила під час останньої сесії, 27 вересня. Таким чином фінансування від міста у 2018 році збільшили із 723,1 тис. грн до 1,93 млн грн.

Водночас, зі слів Валентина Багнюка, додаткові кошти з міського бюджету не можна освоїти без рішення сесії Броварської районної ради. Засідання, де вирішуватимуть це питання, відбудеться за тиждень – 18 жовтня. Окрім того, свою частку на інсулін цього дня збираються виділити і з районного бюджету, збільшивши річне фінансування із 289,1 тис. грн. до 772,9 тис. грн.

Валентин Багнюк переконує, що вже наступного дня після позитивних рішень райради – 19 жовтня – безкоштовний інсулін має стати доступним для хворих на діабет. Виділених коштів має вистачити для фінансування потреби на 2018 рік – якщо вартість препаратів знову не зросте.

Згідно з офіційною статистикою, станом на початок року у Броварах безкоштовний інсулін отримують 584 пацієнти. У районі – 223. У Калитянській і Димерській ОТГ – 72 і 89 пацієнтів відповідно. Валентин Багнюк зазначає, що Бровари лідирують за числом хворих на діабет на душу населення по Київщині.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій